در جلسه امروز شورای اسلامی شهر ابرکوه چه گذشت؟(۱نظر)

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر ابرکوه چه گذشت؟(۱نظر)

ابرنیوز:تلاش می کنیم که اخبار جلسات شورای اسلامی شهر ابرکوه را به اطلاع شهروندان برسانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان ابرکوه،سیدنبی رسولی رئیس شورای اسلامی شهر ابرکوه در جلسه این شورا اظهار داشت:در زمانی که اعضای جدید شورای اسلامی انتخاب می شوند و بالطبع انتخاب شهردار جدید انتظارات مردم بیشتر می شود وبرای برآوردن این انتظارات باید بیشتر تلاش شود.
وی افزود:باید با کمک به شهردار منتخب و اولویت بندی به رفع دغدغه های شهروندان پرداخت.
وی با اشاره به اظهارات خود در شورای اداری شهرستان در مورد مشکلات شهرداری شهرهای کوچک و کم درآمد راجع به قانون ارزش افزوده گفت:این مسائل با نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در میان گذاشته شده است و ایشان نیز اعلام کرده است که این برنامه در دستور کمیسیون ها مطرح و خود پیگیر مسئله است.
رسولی ادامه داد:با استاندار نیز این مسئله مطرح شده و در صورت حضور استاندار جدید نیز مسئله را پیگیری می کنیم که اعتبارات مربوط به اختصاص بخشی از سهم مالیات برارزش افزوده صنایع و معادن به شهرداری، به صورت استانی توزیع شود تا بخشی از مشکلات شهرهای فاقد درآمد از این منبع تأمین شود.
وی گفت:شورای هیئات مذهبی شهرستان مصوبه خود را به شهردار ابرکوه ارائه داده است که شهردار نیز این مسئله را پذیرفته است که مشکلات آسفالت،روشنایی معابر و نصب سطل زباله در مسیرهای حرکت هیئت ها را برطرف کند که البته شهرداری باید زمینه دلگرمی کارکنان خود در این ایام را فراهم کند.
رسولی که از مسئولان هیئت عزاداری محله دربقلعه است با اشاره به راه اندازی حمام حضرت ابوالفضل(ع) تکیه درب قلعه ابرکوه اظهار داشت:این حمام برای استفاده عموم و با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.کمیته امداد و شورا
وی افزود:استفاده از این حمام در برخی از روزها به صورت رایگان است و درصورت نیاز به مسئولان آن اعلام شده است که برخی ها را رایگان پذیرش کنند.
رسولی ادامه داد:متأسفانه ابرکوه از برخی امکانات و از جمله مسافرخانه محروم است و باید برای این منظور برنامه ریزی کرد.
وی با اشاره به برخی از امکاناتی که دولت در ظرف چندسال گذشته برای برخی از افراد در شهرستان تدارک دیده است تا این گونه مشکلات حل شود گفت:متأسفانه در چند مورد از جمله هتل و مسافرخانه به مقصود نرسیده ایم و باید با فکر بیشتر و گرفتن تعهدات لازم اقدام به در اختیار قرار دادن امکانات به افراد کرد.
رسولی ادامه داد:در حال حاضر مسئولان امامزاده عباسعلی اعلام کرده اند که می توانند چند سوئیت خود در این امامزاده را در اختیار این کار قرار دهند و با توجه به مسافت نه چندان زیاد این روستا با شهر ابرکوه می توان به صورت موقت و در صورت نیاز از آن ها استفاده کرد.
وی افزود:یکی دیگر از مسائل نیز که باید مدنظر شورا قرار گیرد کمک به ساخت خانه سالمندان در ابرکوه است که خیرین برای ساخت آن اعلام همکاری کرده اند.
رئیس شورای اسلامی شهر ابرکوه ضمن خیر مقدم به حضور چند تن از مسئولان کمیته امداد شهرستان در این جلسه اظهار داشت:در سال های اخیر همکاری های بسیار خوبی را از عزیزان خود در کمیته امداد شهرستان شاهد بوده ایم که جای قدردانی دارد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ابرکوه نیز در این جلسه که به منظور تبریک حضور اعضای شورای اسلامی جدید شهر ابرکوه حضور یافته بود اظهار داشت:اگر کاری انجام می دهیم ادای وظیفه و تکلیف است و کمیته امداد تلاش می کند که به عنوان یک نهاد مردمی که نام مبارک امام را به دنبال دارد در راستای اهداف ارزشی خود بکوشد.
غلامپور با اشاره به برخی از فعالیت ها کمیته امداد در شهرستان ابرکوه آمادگی خود را برای همکاری با شورای جدید چون گذشته اعلام کرد.

کممیته امداد و شورا
در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه سوالات و پیشنهادات خود در راستای فعالیت های کمیته امداد شهرستان را مطرح کردند.
در این جلسه شهردار جدید ابرکوه نیز اولین حضور خود در شورای اسلامی شهر را به ثبت رساند.
اعضای شورای اسلامی شهر ابرکوه به همراه شهردار همچنین در گلزار شهدا حضور یافتند و با شهدا تجدید میثاق کردند.
لازم به یادآوری است که بنابود که جلسه این هفته شورای شهر با حضور اتحادیه و برخی از کامیونداران بررسی مشکلات تردد ماشین های سنگین در شهر مورد بررسی قرار گیرد که به واسطه برخی از مشکلات ناخواسته امکان هماهنگی در این زمینه فراهم نشده بود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

  1. برزگر ابرکوه می‌گه:

    شورای شهر و شهرداری محترم لطفا به طرحهای نیمه تمام که توسط خودتان مصوب شده رسیدگی نمایید مانند میدان جلو زیر گذر نبادان بلوار ابوریحان خ فجر و دهها طرح دیگه راستی فکری هم به حال دست انداز های غیر استاندارد که توسط شما ساخته شده بکنید ماشا الله در بستن بریدگی بلوارها هم که در کشور حرف اول را میزنید لا اقل اول کارشناسی کنید بعد اقدام کید

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net