طنز؛در حاشیه ابتکار خانم ابتکار!!/ سید مهدی میرعظیمی(11نظر)

طنز؛در حاشیه ابتکار خانم ابتکار!!/ سید مهدی میرعظیمی(11نظر)

ابرنیوز:نوشته طنز یکی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

سرکار خانم ابتکار !

گویا در مراسم استقبال از شما در قزوین بجای قربانی کردن گوسفند ، پرنده ای را آزاد کردند و همه رسانه ها هم از اینکار استقبال کردند. قطعا آزاد سازی پرنده کار خوبی است ، اما لطفا به نامه ای که پرنده بیچاره برای من نوشته هم توجه فرمایید:
چند روز پیش به من خبر دادند که رئیس سازمان محیط زیست دارد می آید قزوین ، برایم قفس نو خریدند و آب و دانه تازه ، پر و بالم را شستند ، خوشکلم کردند ، همین طور مرا در قفس نگه داشتند در حسرت آزادی ، یعنی من باید قفس را تحمل کنم تا ایشان بیایند ، جوجه هایم باید در لانه بمیرند تا من منتظر تشریف فرمایی شوم ، اگر پروازش تاخیر داشته باشد چطور؟ تازه قرار است مرا در محل استقبال آزاد کنند نه محل زندگیم ، فقط باید فیلم قشنگ از آب در بیاید ، بعدش من میدانم و شلوغی شهر و سنگ و تیرکمان و تفنگ بادی!
حالا مثل اینکه قرار است اینکار باب شود ، از فردا هر وزیری و هر وکیلی قرار است برود یک جایی باید بروند پرنده ای را بگیرند و زندانی کنند تا بعد آزادیش توی فیلم و عکس قشنگ بیفتد!
آقاجان ما محبت نمیخواهیم ، حداقل گوسفندی را که قربانی میکردند سرنوشتش همین بود ، حالا یا اینجا قربانی میشد یا توی کشتارگاه !
ولی من پرنده داشتم برای جوجه هایم دانه میبردم ، حالا باید بروم استقبال رئیس و وزیر و وکیل !
نکنیدبابا جان نکنید !
ما پرنده ها نمیدانیم از دست شما آدم ها چکار کنیم ! مهربان هایتان یک جور اذیتمان می کنند و  نامهربان هایتان یک جور دیگر!

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

 1. حرف حسابی می‌گه:

  من فقط می دونم پرنده ای که تو قفس زندگی کرده و به اون عادت داره اگه رها بشه میمیره. اما از طنزه خوشم اومد. چرا اینقدر نقد پذیر نیستید. طنز رو با دید طنز نگاه کنید. حساس نشو، حساس نشو.

 2. رضائی می‌گه:

  اسمش رو هرجی که میخواهید بگذارید طنز ,منز یا هرچی دیگه اما خداییش زیبا و بجا بود. قربانی کردن گوسفند اصالتا کار خوبی بوده اما در زمان ما مسخ شده . گوسفندی را در منظر و معبر عام سر میبرند و به دکان قصابی میبرند و به خلایق میفروشند. این قربانی به معنای آمده در آیین ادیان ابراهیمی نیست و خانم ابتکار و دیگر اصحاب قدرت و مناصب دولتی باید این رسم زشت مزورانه و ماهیتا چاپلوسانه را بر اندازند اگر کسی میخواهد واقعا به قصد تقرب به حضرت باری و به نیت سلامتی هر شخصی دامی را قربانی کند در کشتار گاه یا محل مناسبی و نه خیابان و گذر گاه مردم ذبح کند و به مستحقانش توزیع کند. اما پرنده از اصل نباید زندان شود.و خود آزاد کردن در مراسم به نوعی موید آن اس

 3. سينا می‌گه:

  با نظر اقاي مير عظيمي كاملا موافقم تازه اگر فرض كنيم كه اين كار يك ابتكار و نواوري است اين ابتكار و نواوري از سوي خانم ابتكار انجام نشده بلكه تيم استقبال اين ابتكار را انجام داده كه به نام خان ابتكار تمام شده است

 4. محمد هادی زارع زاده ابرقویی می‌گه:

  بنام خدا
  نمیدونم چه اصراری دارن بعضی همه چی را رنگ دولتی و سیاسی بزنن
  نگاه طنز سید عزیز به جاست
  دوستان همه چی رو به خودتون نگیرید

 5. امیر علی می‌گه:

  با عنایت به اینکه سرنوشت گوسفند قربانی شدن و سرنوشت پرنده قفس نیست باید گفت:
  خیلی هم زیبا و به جا این حرکت نقد شده بود و ایراد دوستان بیشتر رنگ و بوی سیاسی میدهد تا اخلاقی و ادبی

 6. همشهری می‌گه:

  با سلام چه معلوم شاید هم این پرنده مدتی در قفس بوده و آرزوی آزاد شدن داشته و با این کار آزاد شده است.
  لطفا تمام جملات را بگذارید(مربوط به نظر قبلی)

 7. مهدی میرعظیمی می‌گه:

  سلام خدمت دوستان عزیز ، 
  البته این نوشته به هیچ عنوان طنز نیست و کاملا جدی است ، آزاد سازی پرنده بسیار کار خوبی است ، اما توجه شما دوستان خوب و نکته بین را جلب می کنم به این قسمت ماجرا :
  پرنده ای در قفس است و رهایی حق اوست ، حق بدون قید و شرط و در اسرع وقت !
  حال ما برای تبلیغات آزاد سازی،  این پرنده را مدتی در قفس نگه میداریم ، آیا این پرنده هایی که خانم ابتکار که بنده برای ایشان احترام زیادی قائل هستم همان لحظه اسیر شده بودند؟ مطمئنا خیر 
  چه قانونی به ما اجازه میدهد که پرنده را همچنان در قفس نگه داریم تا ایشان برای آزاد سازی تشریف بیاورند ، بیایید کار خوب را ترویج کنیم ، اما اشتباهات مستتر در کار خوب را نیز نقد کنیم
  صمیمانه از اظهار نظر شما سپاسگزارم

 8. شیردل می‌گه:

  جالب نبود. 

 9. همشهری می‌گه:

  با سلام خدمت آقای میر عظیمی
  ببخشید مطمئنید که معنی اینکار را فهمیده اید؟ من که فکر نمی کنم
  شما کجا دیدید پرنده ای را به زور بگیرند و داخل قفس کنند تا برای یک وزیر رها کنند

 10. منصف می‌گه:

  متأسفانه نهایت سردی و بی انصافی و غرض ورزی در این نوشته مشهود بود. خواهشا حریم مقدس قلم و نقد کارشناسانه را به ابتذال نکشیم

 11. دیار می‌گه:

  سلام. مطمئناً هر چیزی که حالت مسخره کردن و اعتراض باشد طنز نیست! به امید اینکه هر مقوله ای در ادبیات جایگاه خود را کسب کند.
  متاسفانه مدت هاست که پرندگان زیبا قربانی خودخواهی انسان ها شده و در قفس هستند. اقدام خانم ابتکار بسیار جالب بوده است. و احتمالا ایشان پرنده ای را که مدتها در قفس چشم انتظار بوده آزاد کرده است نه اینکه به زور پرنده را در قفس و بعد به زور آزاد کنند!
  به نظرم آقای میرعظیمی عزیز مطالعه بیشتری در زمینه طنز داشته باشید تا روحیات شوخ طبعانه شما جهت مناسبی به خود بگیرد.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net