عصب هاي يك عصبانيت/مصطفی قاسمی(28نظر)

عصب هاي يك عصبانيت/مصطفی قاسمی(28نظر)

ابرنیوز:”عصب هاي يك عصبانيت” به قلم یکی از همراهان سایت خبری ابرکوه را می خوانید.

1)معمولا مصاحبه ها و اخبار روز رو مثل خيلي از مردم بصورت پيامكي دريافت ميكنم لذا اغلب اونها رو با كمي تامل در صحت، رد و يا قبول ميكنم. سخنان رياست محترم جمهور كه در آن از الفاظي مانند بز و جهنم و … ذكر شده بود را نيز پيامكي اول بار ديدم و با خود گفتم بنظرم اشتباهي شده و رئيس جمهور اين ادبيات زشت را بكار نخواهد برد. تا اينكه شب هنگام از رسانه ملي عين جملات را شنيدم و عرقي بر گوشه صورتمان نشست كه بازخورد داخلي و خارجي اين ادبيات چيست؟

2)در انديشه بين الطلوعين ديروز خود غوطه ور بودم و مقاله اي طنز گونه را با تيتر اندر فوايد بز بودن در ذهنم پخت و پز كردم ولي بعد، تاملي كردم كه شايد به اندازه يه سرسوزن اين طنز حقير سبب ريزش بدنه مردمي آقاي رئيس جمهور شود و بعد اين نتيجه به نفع نظام ندانستم و از خير نوشتن گذشتم.

3)اين همه اما باعث نشد كه سوال اساسي مشغول شده افكارم را از ياد ببرم : براستي چرا آقاي رئيس جمهور اينقدر عصبانيست؟ ايشان بارها در صحبت خود از همراهي توده هاي مردمي با دولت، از شكستن نظام ظالمانه تحريم، از اثبات حق غني سازي، از عزت ملي روز افزون در سطح خارجي، از كاهش تورم 45درصد به 15درصد، از مهار بيكاري، از هنر مديريت كشور با خزانه خالي، از بازگشت سرمايه و سرمايه گذار، از نشاط فرهنگي و شور اجتماعي، از تحرك و اميد جوانان، از رونق كشاورزي، و… سخن گفته است و اين همه را دست آورد يكساله دولت خود ميداند. موفقيت هركدام از اين موارد براي يك دولت نه در يكسال كه حتي در چهارسال كارنامه درخشانيست. پس چرا رئيس جمهور با اين همه دست آورد درخشان اعتراف شده باز عصبانيست؟

4)در تاريخ انقلاب هيچ گاه اتفاقي كه براي دولت يازدهم افتاد نيفتاده. تمام وزراي دولت قبل يك به يك به رئيس جمهور بعدي گزارش كار دادند، تمام كانديداها بي هيچ اعتراضي به نتيجه لب مرزي انتخابات به منخب پيروز تبريك گفته و اظهار همكاري كردند. در سالروز انتخابات همه بازنده ها باز به ديدار برنده رفتند و براي چندين بار اعلام همكاري كردند و حتي با كمي اغماض هيچ كانديداي شكست خورده انتخابات قبل هنوز رسما زبان به نقد دولت باز نكرده اند.

5)در صحنه رسانه نيز روزانه 32روزنامه با تيراژ خوب در حمايت دولت با صدها صفحه محتوا و مقاله خبر حمايتي توليد ميشود. اين 32روزنامه بغير از صدها سايت و خبرگزاري و چندين و چند ماهنامه و هفته نامه ميباشد. اينكه پول تمام اين لشگر رسانه اي از كجا ميآيد موضوع اين مقال نيست بلكه همه طرفدار دولتند. اينرا اضافه كنيد به استفاده بيش از 4هزار دقيقه اي دولتمردان از آنتن ملي آنهم بصورت يكطرفه كامل. تا جايي هنوز منتقدان ژنو يك دقيقه هم اجازه حضور در رسانه را نيافتند! تريبون نماز جمعه و سخنران پيش از خطبه آن نيز وضعيتي تقريبا مشابه دارد.

6)نتيجه 3گزاره بالا اين است: نخبگان نظام از رهبري گرفته تا رئيس مجمع تشخيص، تا رئيس مجلس شوراي اسلامي، وزراي دولت قبل تا رقباي خرداد92 همه حامي دولتند. حداقل دولتمردان دودولت كارگزاران و دودولت اصلاحات كه خود شامل دهها و صدها چهره اقتصادي و سياسي هستند پشتوانه فكري آقاي روحاني اند. به اعتقاد خودشان دولت، دولت ژنرالهاست، دهها و صدها ابزار رسانه اي دولت دارد كه فقط حمايت ميكنند و به اذعان خود دولت دهها موفقيت ملي و جهاني نصيب كابينه يازدهم شده. اين اضلاع مهم، براستي چه جاي عصبانيت ميگذارد؟

7)دولت را بايد درك كرد، اداره كشوري پهناور با دشمن داخلي و خارجي و آرمانهاي بلند نه سخت كه جانكاه هست. يك چهارم عمر دولت به همين سرعت گذشت و فضاي همدلي شكل گرفته براي زدودن خاطره تلخ دوسال پاياني مديريت غيرقابل دفاع دولت دهم بي نظير بوده و هست. اين سرمايه چرا تبديل به ادبياتي شده كه حتي سينه چاكان دولت را نيز عصباني كرده؟

از شما ميپرسم چرا دولت عصبانيست؟

اين عصبانيت اختياريست؟با مشورت ديگران بوده و يا كسي او را عصباني كرده؟

عصبانيتي كه بخش كوچك آن در ميان بهت صدها رسانه داخلي و خارجي علني ميشود در جلسات پنهاني چگونه است؟

برخورد با رفتارهايي از اين دست دولت چگونه خواهد بود؟

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. Y می‌گه:

  در جواب آقای بیطرف فقط یک جمله میگم:
  مگرآقای روحانی صفر هست ک هاشمی رفسنجانی عدد اونه…..
  یعنی رییس جمهور کاره ای نیست ….
  در ضمن اگه آقای احمدی نژاد عددی هستند ک به توان رسیدند….به دلیل لیاقت و همت شبانه روزی ایشان و بصیرت مردم بوده….وگرنه الان شاهدیم وعده های به قول معروف پس خرمن……

 2. بیطرف می‌گه:

  قابل توجه اقا یا خانم دلواپس و خانی و …
  کدوم دکتر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  دکتر چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تا کی می خواهید خودتون رو به خواب بزنید …اینم بدونید :
  بعضی ها «عددی » نیستند ، ما آنها را به « توان » رسانده ایم …
  عده ای قانون را « پیاده » می کنند که خود « سوار » شوند …
  قضاوت با شما و دوستان

 3. محمد حيدري می‌گه:

  هر چي خواستم سكوت كنم ولي نشد خواهشا امار دروغ به مردم نگوييد.
  70درصد جامعه اصلاح طلب هستن و 30 درصد رسانه دست اصلاح طلبهاست
  70 درصد مابقي دست تندروهاي اصول گراست صد درصد صدا و سيما دست شماست 
  ……….
  در ضمن خطاب به اون اقا كه ميگه تو سفرهاي استاني دوربين فضاهاي خالي رو نشون نميده اخه جاي خالي وجود نداره تا نشون بده با اينكه بدونه هيچگونه تبليغي سفرهاي استاني رو انجام ميده
  درصورتي كه دكتر شما ميلياردها تومان خرج سفرهاش ميكرد تمام اداره جات و مدارس رو تعطيل ميكرد ولي بازم به اندازه يك سوم جمعيت روحاني جمعيت جمع نميشد

 4. خانی می‌گه:

  ایول به ناشناس ..
  دقیقا همینه…
  ایشاله دکتر سه سال دیگه میاد و بساط این جماعت رو جمع میکنه برا همیشه
  ان شالله

 5. دلواپس می‌گه:

  من نمیدونم چرا دولتیها و طرفدارانشون معیار ارزیابی و عملکرد خودشون عملکرد دولت نهم و دهم قرار دادند؟!!
  شما که سقوط هواپیمای آنتونوف ایران 140 رو هم گردن دولت قبل انداختید چه حرف یا دستاوردی رو در طول یکسال عمر دولت به گردن میگیرید؟

  بنظر من عصبانیت رئیس محترم جمهور از لرزش های منتقدان نیست بلکه عصبانیتش بخاطر:

  1- عدم تحقق وعده ی 100 روزه روحانی به مردم
  2- عدم کنترل تورم (افزایش آرام و بی سر و صدای قیمت های کالاهای اساسی)
  3- عدم تحقق وعده لغو تحریم ها
  4- عدم برگرداندن هویت پاسبورد ایرانی(با راه ندادن نماینده ایران در سازمان ملل)
  5- عدم تحقق وعده های حل پرونده هسته ای با همه ….
  6- مشخص نبودن برنامه دولت در بحث مسکن و اشتغال جوانان
  7- رفتن اقتصاد کشور به رکودی بی سابقه و کم نظیر
  8- مشخص و موفق نبودن برنامه علمی کشور و مراکز آموزش عالی علی رغم تاکید مقام رهبری
  10- افزایش 30 درصدی حامل های انرژی و عدم تغییر میزان دریافتی بارانه ها با توجه و حذف عده ی زیادی از مردم و سیاست بی ندبیر سبد کالا و نارضایتی مردم
  11- توجه نکردن به ارزشهای انقلابی و اسلامی مردم ایران در وزرات فرهنگ و ارشاد علی رغم نامگذاری امسال با نام “فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی”
  12-عدم استقبال مردمی در سفرهای استانی تقلیدی از دولت قبل
  13- توقف تمام فعالیت های عمرانی کشور با توجیه کنترل تورم
  و….
  ادامه دارد

 6. دلسوز می‌گه:

  خدائیش نباید عصبانی نبود؟
  شما اگر بودی عصبانی نمیشدید؟
  آخه به خدا زور داره رای مردم رو داشته باشی و باز یه عده همه تریبونها رو داشته باشند و کاملا از مصونیت برخوردار باشند.

 7. ناشناس می‌گه:

  16 سال ملکت دست شما ها بود چه کار کرده اید اقای احمدی نژاد به اندازه 50 سال به این مملکت خدمت کرد واینکه مردم به روحانی رای دادند به خاطر حامیان فتنه گر انها نبود بلکه به خاطر مشکلات 1 سال آخر دولت و حاشیه های ان بود
  دوره بعد دوباره دکتر می اید و بساط این اصلاح طلبها را برای همیشه جمع می کند

 8. بیطرف می‌گه:

  می گویند زمین بخوری باید بلند شوی تا نشان دهی پیروزی و مقاوم . اما ، تو نشستی و پیروز شدی .

  بهشتی رفتی که خیلی ها آرزوی کل عمرشان است . خیلی ها با یک شب کل ثمره ی زندگیشان را برای رسیدن به بهشت ازدست دادند و خیلی ها یک شب به دستش آوردند .

  و تو با این که نشستی ، ایستادی . ایستادی برای من ، برای او ، برای هرکسی که نمی شناختی .

  و من هم می نویسم برای کسی که نمی شناسمش . اما ، قلم حکم کرده برایش بنویسم و بغضم را در میان واژه هایم پیاده کنم . پس می نویسم برای تویی که بغضت را دیدند و سکوت کردند .

  تقدیم به رئیس جمهور محبوب کشورم ” دکتر حسن روحانی ” و می گویم که : دل پیمان شکن نمی ارزد که برایش پیمانه ی دلت را لبریز کنی .

 9. خواننده می‌گه:

  احسنت به قلم آقاي قاسمي
  خوشم ميادهرچي نثار قلمت ميكنن اون رو زمين نميذاري!
  كاش خيلي از همفكراي ديگه هم همين كار رو ميكردن!

 10. ارزش قلم می‌گه:

  در جواب راننده بيابان گرد و همه رفقا بايد بگم احمدي نژاد جمله ممه رو… برد خاب به غرب گفت نه يك سوم خانه ملت!!

 11. ارزش قلم می‌گه:

  اين جمله بنظرم درس عبرت خوبي براي اصلاح طلبان نا منصف باشند و كوركورانه دفاع نكنند:
  يک چهارم عمر دولت به همین سرعت گذشت و فضای همدلی شکل گرفته برای زدودن خاطره تلخ دوسال پایانی مدیریت غیرقابل دفاع دولت دهم بی نظیر بوده و هست.

 12. راننده بیابان گردابرقویی می‌گه:

  سلام بر تمامی دوستان بویژه جناب آقای قاسمی. من بعنوان یک ابرقویی معتدل چه ازلحاظ سیاسی چه از لحاظ محله گرایی بعنوان ی نفر تاحدی مطلع ا م  ونیز یک خواننده همیشگی ابرنیوزومطالب شما تاحالا کلا سکوت را بردادن نظرترجیح داده بودم تااین مطلب را خواندم بسه اینهمه حرفهای مغرضانه واقعامغزشماودوستان شماردر چه فضایی بسرمی‌برند مطمئن باشید اگرهرکه بجای روحانی بودزودترازاینها از کوره به در شده بود وبه جای این ادبیات زیبا از کلماتی مثل ممه…استفاده میکردگرچه من معتقدم حیف جهنم برای آنها که حسن ایران حسن روحانی را آزرده اند ان شاالله. خداوند عاقبت همه را ختم بخیر کند

 13. حامي می‌گه:

  ميگم اين قاسمي چرا هر وقت مقاله ميزنه اينجوري رفقاي مقابل بهم ميريزن و داد و بيداد ميكنن؟!!
  خوب يه كلمه جوابش رو بديد
  ناز قلمت برادر!

 14. ابركوهيها می‌گه:

  آقاي اكبر عزيز:
  توسفراستاني آقاي روحاني چرا دوربين صداوسيما جرات يه ذره بچرخه؟! چون نصف ورزشگاه هم پر نميشه! ما نگران ريزش نيستيم نگران زايشيم زايش ابتكارات وزير صنعت كه شب عيد بجاي تنظيم بازار 45روز رفت آلمان! نگران آيت الله !هاشمي كه زن غربي حتي به خودش اجازه نداد جلوي پاي هاشمي بلند بشه. نگران زايش اينهمه تحريم تو يكسال جديد. نگرايش زايش واردات بنزين توسط ….
  بعد برادر من غصه نه قصه!!

 15. اکبر می‌گه:

  آ1- آقای ابرکوهیها شما چه کار ابر کوه هستی که از طرف همه ابرکوه حرف می زنید.
  2- اقای قاسمی شما ها تمام تریونهای عمومی مملکت رو در دست داشتید و دارید هرچه دلتون خواسته راست و دروغ تهمت و افترا به طرف مقابلتون زدید و فرصت دفاع هم به مخالفاتون ندادید . اصلا قصه نخورید که نوشته هاتون تو حامیای دولت ریزش ایجاد کنه
  مردم در انتخابات 92 فقط با لبیک به ندای خاتمی عزیز و ایت اله رفسنجانی به آقای روحانی رای دادند و تا اونها پشت این دولت هستند این دولت ریزش نداره زایش داره
  لطفا سانسور نکنید و مطلب من رو هم مثل دیگران بزارید.

 16. سوخته دل می‌گه:

  بنظرم آقاي روحاني تنها فرديه كه معتقده اوباما آدم باهوش و مودبيه!!
  بنده هم مثل نظر آقا يا خانم هويزه منتظرم يكي از اصلاح طلباي ابركوه جواب اين چندتا بند مقاله رو بده!!

 17. سرو كهن می‌گه:

  سلام ابركوه و قشر متفكر اصلاح طلب ابركوه چرا جواب نويسنده اين مقالات رو نميديد تا درس عبرتي بشه؟
  نكنه درست ميگه و مينويسه كه ساكتيد؟

 18. بي سواد می‌گه:

  اين آقا امير هم كه گفته نمرش شد نوزده يعني پس قبول داريد اشتباه كرده!!
  برادر من بذار اونم 8سال بمونه بعد نمره بده

 19. بي سواد می‌گه:

  درجواب آقاي بيطرف كه گفته نميذارن كارم رو بكنن بخاطر جناب روحاني ما حتي بنر مرگ بر آمريكا رو هم تو خيابون جمع كرديم تلفنم به اوباما زد …. چيكار ميخواستن بكنن نگذاشتيم!!

 20. ابركوهيها می‌گه:

  درجواب سامان كه گفته از طرف مردم حرف نزنيد مگه اين بنده خدايي كه اين مقاله رو نوشته از مردم نيست!!

 21. كوچه خاكي می‌گه:

  بند 7به خوبي اشاره به اين قضيه داره كه بايد از اين فضاي همدلي استفاده كرد كه متاسفانه دولت داره اون رو به بيراهه ميبره

 22. هويزه می‌گه:

  دلم ميخواد يه مرد از رفقاي سينه چاك دولت پيدا بشه و بندهاي 3و4و5 اين مقاله رو با استناد رد كنه!!
  مثلا بگه رئيس جمهور نگفتنه اون دست آوردها رو داشتيم يا بگه 32تا روزنامه حامي دولت نداريم و يا…

 23. همگان می‌گه:

  سلام
  اولا اينكه آقاي قاسمي بخوبي تو اين مقاله انصاف رو رعايت كرده
  ثانيا همه ما ميدونيم ادبيات دولت قبل اشتباه بود و اين تيپ مقالات هم واسه اينه كه دولت به سرنوشت دولت قبل دچار نشه
  ثانيا تندروترين حامي روحاني هم حرفهاي اونروز رو تخطئه كرد اونوقت اين دوستمون بنام سامان حمايت ميكنه
  رابعا چرا همش دولت را با قبل مقايسه ميكنيد با شعاري مقايسه كنيد كه با اون راي اورد
  خامسا سرتاپاي بيانات رهبري گلايه از تيم آقاي ظريف بود اونوقت اين رفيقمون ميگه حمايت!

 24. محمد می‌گه:

  سامان جان تو ظاهرا از آقاي رييس جمهور عصباني تر هستي چه خبره ادم اشتباه ميكنه حالا اقاي روحاني هم اشتباه كرد احمدي نژاد هم اشتباه ميكرد كسي از ان شيوه ادبيات حمايت نميكند و ما اشتباه و ادبيات بد خود را نبايد با اشتباه و ادبيات بد ديگران توجيح كنيم
  شما ميفرماييد خودش گفته منظورم كيا بودند اگر اينطوري بخواهي قضاوت كني اجمدي نژاد هم هزار دليل توجيحي مي اورد پس چرا دليل هاي احمدي نژاد را قبول نداريم من فكر ميكنم قضاوت همراه با تعصب درست نباشد بهتر با عدالت قضاوت كرد قبول كنيم كه اگر ادبيات احمدي نژاد بد كه بود ادبيات روحاني هم بد است كه است تازه از روحاني توقع بيشتري ميرود زيرا لباس دين بر تن دارد و بايد الگوي اخلاق اسلامي باشد در مورد سخنان رهبري هم كه فرموديد البته كه اقا از تيم دفاع كردند ولي نبايد گزينشي برخورد كرد و قسمتي را كه به نفع خودمان است برگزينيم اقا اين را هم گفتند در طول اين يك سال مذاكره با امريكا هيچ فايده اي نداشت بلكه انها تحريم ها رابيشتر هم كردند پس ارام باش و قضايا را از تمام جوانب نگاه كن

 25. امیر می‌گه:

  اگر فرض کنیم جمله اقای رییس جمهور غلط بوده (که به نظرم اشتباه هم نبوده) تازه نمره ادبیات حسن اقا میشه 19
  در حالی که نمره ادبیات رییس جمهور قبل قطعا و حتما به اعتراف دوست و دشمن زیر 10 هست
  خدایی گیر ندیم

 26. بیطرف می‌گه:

  سلام
  منم اگه تو کارم دخالت میشد و نمی گذاشتن کارمو بکنن عصبانی میشدم
  فکر کنم عده ای نمی خوان این دولت موفق بشه چون خودشون 8 سال مردم رو تحت فشار گذاشتن و هیچ کاری جز نابودی نکردن …
  فقط این وسط دل آقا هر روز شکسته تر میشه … وای به حال همه ما

 27. همشهری می‌گه:

  واقعاً آقای روحانی کار بدی کرده که مثل رئیس جمهور قبلی صحبت کرده!
  آقای رئیس جمهور خواهشاً خاطرات بنده خدای قبلی رو زنده نکن!

 28. saman می‌گه:

  جناب آقای برادر شما ادبیات 8 ساله ممه و لولو و کاغذ پاره و هاله نور و از این حرف ها رو یادت رفته؟ الان ادبیات رییس جمهور بده؟ تازه به کی گفته بز؟ گفت اونایی که میگن میترسیم. به جهنم بترسید. ثانیا آقا که فرداش از تیم ظریف حمایت کرد. رییس جمهور هم که گفت منظورش کیا هستند. نیاز به شمردن تعداد روزنامه ها نیست. شخص شما تا حالا چقدر علیه دولت مطلب نوشتی؟ لطفا از جانب مردم حرف نزن. 
  ( ابرنیوز محترم لطفا سانسور نفرما)

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net