به همت ستاداحیای آیین حضرت ابراهیم(ع) ابرکوه؛یک و نیم تن گوشت در بین نیازمندان توزیع می شود+گزارش تصویری


Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/abarnews/public_html/wp-content/themes/wp-max-1-new/templates/single.post.template.html on line 20
به همت ستاداحیای آیین حضرت ابراهیم(ع) ابرکوه؛یک و نیم تن گوشت در بین نیازمندان توزیع می شود+گزارش تصویری

ابرنیوز:همزمان با عید سعید قربان و به همت ستاد احیای آیین حضرت ابراهیم(ع) ابرکوه یک و نیم تن گوشت قربانی در روز عید قربان بین نیازمندان شهرستان توزیع می شود.
مسئول این ستاد در گفتگو با خبرنگار ابرنیوز اظهار داشت:امسال و تا ساعت 10 صبح روز عید حدود یک و نیم تن دام خریداری شده توسط این ستاد که با همت خیران تدارک دیده شده ذبح شده و در حال بسته بندی برای توزیع در شهرستان است.
علی اکبرقیومی افزود: این اقدام برای نخستین بار در سال 1385 و همزمان با این روز توسط گروهی از خادمان مسجد امام حسین(ع) درب قلعه ابرکوه به منظور احیای سنت الهی قربانی کردن و برگزاری باشکوه مراسم این عید بزرگ انجام شد.
وی ادامه داد:هدف از این کار به اشتراک گذاردن کمکهای نقدی ناچیز خود و قربانی کردن دو راس گوسفند به نیازمندانی بودکه غالباً در اطراف مسجد ساکن بودند.
قیومی اذعان کرد:به مرور و طی سال های بعد، این کار به صورت شهرستانی در آمد و امروز در تمام مراحل این کار ارزشی شاهد حضور
مام مردم شهرستان و به خصوص جوانان هستیم.
سرپرست دامپزشکی ابرکوه نیز اظهار داشت:دام های ستاد احیای آیین حضرت ابراهیم (ع) با نظارت این سازمان در کشتارگاه این شهرستان ذبح شده است.
دکتر فاتح نیا افزود:چندین اکیپ از دامپزشکی ابرکوه کشتارهای روز عیدقربان در این شهرستان را رصد می کنند و آماده اطلاع رسانی های لازم به مردم هستند.

IMG_1679

IMG_1660

IMG_1669

IMG_1674

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/abarnews/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
  1. احمد مولودی می‌گه:

    با سلام…این برنامه با تجمیع قربانی‌های شهرستان و امکان مشارکت دادن تمامی افراد جامعه با کمترین توان مالی، راهی برای احیای هرچه بیشتر این کار ارزنده و سنت حسنه باشد.
    دراینجا برخود لازم می دانم از تمامی دست اندرکاران بویژه جوانان مسجد امام حسین(ع) که برای نخستین بار در سال 1385درکشور صورت گرفت و یک کار شهرستانی و نه محله‌ای تبدیل شده است ، را تبریک گویم.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2021 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net