اولین کارت هوشمند درابرکوه صادر شد+عکس

اولین کارت هوشمند درابرکوه صادر شد+عکس

ابرنیوز: اولین کارت هوشمند ملی در شهرستان ابرکوه امروز  به حجت الاسلام  سید ابراهیم حسینی امام جمعه شهرستان تحویل داده شد.
غلامرضا شفیعی رئیس اداره ثبت احوال ابرکوه در برنامه ای که برای تحویل اولین کارت هوشمند ملی برگزار شده بود گفت: اولویت صدور کارت هوشمند ملی با افراد عضو جامعه هدف یعنی کسانی که فاقد کارت ملی هستند(زیر 15 سال)،  افرادی که کارت ملی خود را گم کرده اند و افرادی که در شناسنامه یا کارت ملی فعلی آنها مغایرتی وجود دارد می باشد.

وی افزود:این افراد می توانند از اول مهر کارت ملی هوشمند را تقاضا نمایند ودر مرحله بعد فراخوانی جهت درخواست سایر افراد داده می شود که برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

شفیعی بیان کرد: مراحل تقاضا و دریافت کارت هوشمند بدین شرح است که  ثبت نام متقاضیان، نوبت دهی توسط سیستم، ارسال اطلاعات به تهران و در مرحله پایانی کارت صادر می شو.

وی در مورد قابلیت های این کارت ابراز داشت:  در کارت هوشمند ملی اطلاعات فردی، تصویر چهره و اثر انگشت به صورت امن و محافظت شده در حافظه کارت ذخیره شده است واین اطلاعات توسط دستگاه های کارت خوان هم به صورت تماسی و هم به صورت بدون تماس و با اجازه افراد قابل دست یابی است.

شفیعی  افزود: کاربردهای اصلی این کارت نیز شامل شناسایی، تصدیق هویت، تطبیق اثر انگشت، امضای دیجیتال، ایمیل شهروندی و ویژگی های امنیتی( ضد جعل) کارت است.

DSC09575

DSC09563

DSC09560

 

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net