قنات های ابرکوه خشک شدنی نیست/ مصطفی قاسمی(28نظر)

قنات های ابرکوه خشک شدنی نیست/ مصطفی قاسمی(28نظر)

بنظرم زمستان 91 بود و در ماموریت کاری کردستان حضور داشتم که از طریق دوستان شنیدم درنشریه  ای از ابرکوه ، مقاله توهین آمیزی بنام مستطیل سیاه چاپ و مطالب توهین آمیزی نثار کرده بود. حقیر به نوبه خود جوابیه ای با نام  سیاهه توهم های سیاه  نوشتم و امید داشتم خبری از منادیان آزادی بیان در جواب به آن جوابیه بشود که البته خبری نشد که نشد!!. این اما ذهنم را درگیر کرد که آیا قنات های غیرت متدینین ابرکوه خشکیده است که عده ای هرچه خواستند انجام دهند؟سلسله کنسرت ها و جشن ها و کوتاهی برخی مسئولین وقت باز این سوال را در ذهنم می نشاند مردم تا کی صبوری کنند و متولیان تا به کی وعده؟

امشب اما قضیه فرق داشت. خبری بدستم رسید مبنی بر سخنرانی علی شکوری راد در ابرکوه. گرچه اکراه داشتم بین دو نمازم طول بیفتد ولی صحت و سقم خبر مرا به تحقیق واداشت که بله درست است و البته در جواب این سوال که کدام ارگان حقوقی متولی این کار هست جواب شنیدم فلان فرد حقیقی!!

اما علی شکوری راد کیست؟ وی پزشک و رادیولوژیست دانشگاه تهران, عضو شورای مشورتی خاتمی, عضو بنیاد باران, از فعالین فتنه 88, از مصاحبه کنندگان و اقدام کنندگان تهیه جوابیه به رهبری, طراح نامه به ضرغامی جهت حضور 13میلیونی رای دهندگان میرحسین در تلویزیون!! و یک فعال مطبوعاتی می باشد. روی دیگر سکه سخنران مدعو نیمه شعبان ابرکوه چیز دیگریست:

شرکت کننده کنفرانس ننگین برلین, عضو مجلس ششم و از متحصنین تمام عیار آن, عضو حزب منحله مشارکت, زندان اوین رفته فتنه که با وساطت آیت الله شیبیری زنجانی آزاد شد.

این اندک نمایه  از کارنامه شخصی است که قرار شده سخنران مراسم نیمه شعبان شهری با 275 لاله پرپر شود.

شکوری راد بعد از حضور جنجالی غلامعلی رجایی یار صدیق هاشمی در یزد و سپس آزاده منصوری عضو منحله مشارکت یار دیگر همقطار شده اصلاح طلبان است که به ابرکوه میآید اما آنچه حقیر تصور میکنم این سخنرانی شکل نخواهد گرفت:

اول آنکه همانطوریکه هیات نظارت دانشگاه صنعتی اصفهان در دوم خرداد امسال به وی مجوز سخنرانی نداد فرماندار انقلابی شهر که خود در محله ای شهید پرور بزرگ شده قطعا از جایگاه حقوقی خود مجوز آنرا صادر نمیکند. توضیح آنکه حتی اگر همه اعضای شورای تامین شهر یا همان شتش موافق باشند مخالفت فرماندار برای لغو کافیست و حقیر مطمئنم در اولین آزمون انقلابی گری آقای رسولی سربلند بیرون خواهد آمد. لازم به ذکر آنکه دانشگاه اصفهان به شیرزاد ممنوع التریبون مجوز سخنرانی داد ولی به شکوری اجازه نداد!!

دوم آنکه رویش های جوان اجتماعی ابرکوه که سردرگرو دلداگی رهبری دارند گرچه اینروزها با برچسب بی شناسنامه و بیسواد و متوهم بیکار و… شناخته میشوند ولی همت بالای آنها مانع اصلی این رخداد خواهد بود. مضافا آنکه این جماعت متدین خشم خود فرو خورده نه سابقه کارهای خلاف قانون و آنارشیستی دارند و نه وجود چنین اعمالی را تایید میکنند

سوم آنکه امام جمعه انقلابی و ولایی که همواره پناه گاه شهر در وزش انحرافات احتمالی بوده اند اینبار نیز خود بخوبی میدانند چگونه رسالت و تکلیف انقلابی خود را انجام دهند

چهارم آنکه ابرکوه و فضای تنفسگاهی آن آزمایشگاه کارهای ساختارشکنانه حزبی و جناحی مخالفین نظام نه بوده و نه خواهد شد.

سخن در اینباره زیاد است و در حوصله قلم نمیگنجد. ما مخالف آزادی بیان نیستیم ولی یک سوال کوچک پاسخ نداده داریم: مجازات کسی که 8ماه مملکت را به پرتگاه سقوط برد چیست؟ آقای شکوری راد به شدت پیگیر رفع حصر قصرگونه سران فتنه هست!! و ما میپرسیم جواب 40 کشته بیگناه آشوب های میرحسین چه میشود؟

قنات های ابرکوه جوشان است و محال ممکن که در برابر صدای ناسور عده ای غیرت ولایی و انقلابی خود را فراموش کند. تاریخ سراسر دلداگی او این را نشان میدهد پس اگر به هر دلیلی در شب نیمه شعبان چنین محفلی با حضور چنین افرادی برگزار شود حقیر به نوبه خود مشکی میپوشم و برای عرض تسلیت به ساحت مولود آن شب نیت زیارت میکنم.

کلام آخر: آقای شکوری شما منتقدان خود را با این چوب اهانت آمیز نوازش میکنید: سهپاد ( مخفف سرخود هدایت پذیر از دور). این تفسیر کدام گزاره آزادی بیان است؟

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. باقالی می‌گه:

  آقای قاسمی قناتها خشک شدند این احتمالا فاضلاب شهری ابرکوه است

 2. آدم می‌گه:

  خدایا به داد ما برس از این فکرهای پوسیده.افرادی مثل شما داعش را به وجود می آورند.

 3. وایمکس می‌گه:

  شما که کارشناس هستید یه فکری برای لایروبی قناتها بردارید

 4. (حسین) می‌گه:

  با اهدا سلام
  حقیقت این است که بعد از چند وقت خواستم در خصوص دوره گردی اصحاب فتنه و در پاسخ بعضی از برادران عزیز و خواهران محترم مطلبی بنویسم ولی اشاره آقای قاسمی به مقاله (مستطیل سیاه) مرا به این وادی کشاند. مقاله سیاه را که مطالعه کردم عرق شرم بر جانم نشست ودر پیشگاه مقدس ولی عصر (عج) و شرع مقدس وعلما شیعه مخصوصاً مرجع عظیم الشأن و دیده بان بصیر اسلام ناب محمدی رهبر عزیز انقلاب شرمنده شدم. اگر در زمان امیرالمومنین(ع) بودیم ،چنین سیاهه ای قطعاً از زبان عمروعاص بر می آمد. و امروز در عصر حاضر و در زمان حال هیج احتیاجی به تحقیق و تفحص جهت روشن شدن راه و تشخیص سره از ناسره نیست زیرا بیش از هزار رسانه دیداری و گفتاری و نوشتداری هر روز بر علیه ولایت فقیه و حاکمیت شیعه در ایران ،این اراجیف را نشخار میکنند تا شاید در صفوف بهم پیوسته ملت مقاوم و انقلابی ایران خللی ایجاد نمایند غافل از اینکه با این اعمالشان،نه تنها پرده رسوایی شان بالا خواهد رفت بلکه بر بصیرت ملت بویژه مردم فهیم این دیار خواهد افزود که هرگز با طناب پوسیده خائنانی که هنوز هم سرشان در آخور اربابان مستکبر خود، یعنی امریکا و انگلیس و صهیونیسم است به ته چاه نروند.البته من بعید میدانم که آن سیاه نامه از فردی ابرقویی باشد .زیرا این شهر در طول تاریخ جز عشق و محبت به اهل بیت عصمت وطهارت(ع) و پیروی از علما ومراجع عظیم الشآن شیعه،چیزی از خود بروز نداده است.لذا خودشیفته های اجانب نیز بدانند از این دوره گردی چیزی عایدشان نخواهد شد و افتخار جوانان پر شور وشعور این شهر است که زیر چتر امن ولایت فقیه تنفس میکنیم.والعاقبة و للمتقین.

 5. علی می‌گه:

  آقای قاسمی شما که هستید که خود را ملت ابرکوه می دانید؟! بیش از نیمی از مردم ابرکوه موافق دولت و مخالف تندروهایی همچون شما هستند و این رو با رای شان در 24 خرداد 92 ثابت کردند. خدایی اگه در دولت نهم و دهم همچین تجمعی برای مخالفت از حامیان دولت انجام میشد خود شما یکی از کسانی بودید که با حملات لفظی و فیزیکی همه رو به صلابه می کشیدید خواهشمندم نظرات کور کورانه و کند ذهنانه خود و همفکرانتون رو به مردم شریف ابرکوه نسبت ندهید.

 6. فامیل دور می‌گه:

  والا چی بگم آقای قاسمی و امثالهم تو جامعه خوابند.
  دلم میسوزه اعمال این افراد به ضرر دین تموم میشه……..بابا بی خیال سیاست حتما برای آقای قاسمی ضرر نداره هی بحث میکنه…………این افراد کشور را دارند نابود میکنند

 7. دوست می‌گه:

  سلام خدمت کلیه خوانندگان عزیزوقتی مطلب فوق راخواندم بااینکه ایشان رانمی شناسم ازمطلب فهمیدم درتمام زمینه هاکارسناس هستندازجمله:
  رنگهارابخوبی می شناسند
  منادی آزادی هستنددرحالی که تحمل چندحط نوشته راندارند
  کارشناس قنات هستند
  درزمینه موسیقی ازدیگران حتی ….بیشترمی دانند
  انجام وظیفه ! ازنمازهم برایشان واجب تراست !!!!!!!!
  اهل تحقیق هستند
  زندگی نامه افرادراکاملاازحفظ هستند
  پیش گونیزهستندچون ازقبل می دانندسخنرانی انجام نمی شود
  دردولت نهم ودهم خیلی خشم خودرافروخورده اندکه دیگرتحمل ندارند
  کارهایشان بقول خودویارانشان اصلاآنارشیستی نیست وطبق قانون اساسی است
  جالب اینکه ایشان اصلا مخالف آزادی بیان نیستند
  خون خواه سرسخت بقول خودشان کشته های آشوبهانیزهستند
  ….
  بنده به نوبه خودازاینکه افتخارهمشهری بودن باایشانرادارم بسیارخوشبختم

 8. دلسوز می‌گه:

  شما هم مثل خیلی ها که امر.ز دارند عمل می کنند فقط مطالبی رو که به نفعتونه می نویسید
  واقعا که

 9. رضا ر می‌گه:

  آقای قاسمی و شرکا فعلا 8 سال باید صبر پیشه کنید و دست از انتقادات غیر منصفانتون بردارید.لطف کنید به جای دیگران سخن نگویید،مردم انقلابی این شهر نظر خود را در 24 خرداد 1392 در صندوق های رای بیان کردند.بیایید یاد بگیریم به مخالفان عقاید خود احترام بگذاریم و تمرین دموکراسی کنیم.سخنرانی آقای شکوری راد در ابرکوه یا امثال ایشان در آینده ای نه چندان دور برگزار خواهد شد.منتظر حضور فتنه گران در پارلمان کشور با رای قاطع مردم باشید……خواهشا به جای مردم انقلابی یا ضد انقلابی صحبت نکنید و بگذارید مسیر اعتدال طی شود……

 10. سوء تفاهم می‌گه:

  سلام
  نظر دلسوز مگه چی بوده

 11. بهلول می‌گه:

  گفتم ابرنیوز رسالتش و زیر سوال برده ها

  اگر شمایید که با نام دلسوز مطلب گذاشتید بخشی از نوشته شما اختلاف افکنی است.وقتی مسئولی انتخاب شد همگان باید یاور وی در انجام امور باشند.
  دوست عزیز در دو مطلب خودتان سوال کردید و خودتان هم جواب دادید بهتر نیست شفاف خودتان را معرفی و مطالبتان را اگر حرف حساب است بیان کنید و یک رسانه جمعی را که فضای گفتگو را برای همه فراهم ساخته است تهدید نکنید.

 12. ناشناس می‌گه:

  دوستان عزیز درست نیست شما پشت پرده و با ارسال نظر به جون هم افتادین و خودتون رو پشت سر خانواده شهدا پنهان کردید و مرتب میگید خون شهدا و خانواده شهدا جلو این کارو میگیرن .شهدا جونشون رو دادن برای حفظ نظام ولی خیلی ها هنوز دلیل ان را نفهمیدند و کسانی که اهل دین و دیانت بودن از هدف متعالی اونها با خبر شدند .حالا هم اگه بیخود این اقای شکوری راد رو بزرگ نکرده بودید میومد حرفشو میزد و میرفت کسانی که باید بفهمند میفهمیدندواونائی هم که نباید…….

 13. دلواپس ابرقو می‌گه:

  سلام به همه ي دوستان . قابل توجه آقاي قاسمي وحسين آقاي انگليسي نويس!!! تند نرويد . افراط وتفريط حدي داره … درثاني اگه شكوري بيا وسخنراني كنه سوالات خودتون كه اينجا درج كرده ايد را اونجا از خودشون بپرسيد وجواب بشنويد وبيخود جو را متشنج نكنيد . همه ي ما طرفدار نظام ورهبرمون هستيم البته با تنفر عميق از هرتند روي ازجانب هرفردي ودرهرزمان ومكاني !

 14. نگار می‌گه:

  نباید برگزار شود..

 15. دلسوز می‌گه:

  من منتظر نمایش نظرم هستم در غیر اینصورت منتظر هک سایتتون باشید

  نظر بنده توهین به شخصی نبود اگر بخواهید ناحق عمل کنید ابرنیوز رو زیر سوال بردید

 16. یا فاطمه(س) می‌گه:

  سلام بر جوانان با بصیرتمون…
  ما هیچگاه اهداف قشنگ و زیبای خود را فراموش نخواهیم کرد.ممنون از اقای قاسمی

 17. hosen می‌گه:

  . ان شاالله موفق میشیم و برگزار نمی شه
  بیخود طفره نرید برید کنفرانس برلین رو بررسی کنید ببینید آقای شکوری چه کارنامه ای دارن،خواهشن کسانی که نمیشناسند و خبر ندارن اظهار نظر نکنند.
  آقای قاسمی مطلب خیلی عالی بو و به نظر من تند تر باید مینوشتید.
  بازم تشکر

 18. مسلمان می‌گه:

  فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه بشارت باد بر بندگانی که همه گفتار ها را

  می شنوند سپس بهترین را انتخاب می کنند ( قران کریم ) دوستان عزیز این کلام الهی است
  ومنطق مسلمان. اول گوش کنید سپس قضاوت چرا پیشداوری ! مگر به مردم اعتماد ندارید که چنین عجولانه قضاوت نموده و حکم صادر می کنید . اگر ملاک قانون است بگذارید طبق قانون عمل شود اگر ملاک حال فعلی افراد است باز ایشان الان مشکلی ندارد پس صبر کنید وموجب تشوش اذهان نشوید مخصوصا از راه دور

 19. چزابه می‌گه:

  البته گويا نويسنده محترم اطلاع ندارند آقاي فرماندار در جلسه معارفه افتخار خود را عضوستاد روحاني بودن دانسته اند.

 20. احمد می‌گه:

  با   سلام
  در جواب آقای بی سواد  که واقعا هم همینطور است قابل ذکر است که در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد نبود که کشور سقوط کرد کما اینکه به برخی از عملکرد ایشان نقد هست بلکه در دوران اصلاحات بود که خاک فرهنگ و اعتقادات مردم را به توبره کشیدند  آقایان که به فکر رابطه با آمریکا و…  بودند تا….  بجز مردم و مقدسات و آرمان های انقلاب و نظام و شهدا. 
  حال  دعوت از یک عنصر حامی فتنه و فتنه گر  که خوشایند مردم انقلابی و خانواده شهدا نیست چه جایگاهی دارد؟ 
  چه دردی از اشتغال و مشکلات شهر ما دوا می کند؟ 

 21. دوست بهلول می‌گه:

  البته بنظرم بدم نبود رفقاي اصلاح طلب بجاي فردي با چنين كارنامه اي يه فرد موجه ديگه رو بيارن

 22. سلام می‌گه:

  آقا جدي جدي چرا هيچكي نميگه كي اين بنده خدا رو دعوت كرده ابركوه
  كدوم سازمان
  كدوم شخص
  سوال به اين سادگي رو چرا با فحاشي جواب ميديد!

 23. همگان می‌گه:

  بله ماهم معتقديم جناب آقاي رسولي محكم جلوي اين كار خواهند ايستاد

 24. بهلول می‌گه:

  علی رغم عدم اعتماد به ابرنیوز و شدت ناراحتی از عوامل این سایت حیفم اومد نگم :
  روزی یکی از حامیان دولت از بهلول پرسید : تلخ‌ترین چیز کدام است؟

  بهلول جواب داد : حقیقت است

  آن شخص گفت : چگونه می‌شود این تلخی را تحمل کرد؟

  بهلول جواب داد : با شیرینی فکر و تعقل !!!

 25. سوء تفاهم می‌گه:

  پيامبر صلى الله عليه و آله :
  إنَّ لِسانَ المُؤمِنَ وَراءَ قَلبِهِ فَإِذا أَرادَ أَن يَتَكَلَّمَ بِشَيءٍ يُدَبِّرُهُ قَلبُهُ ثُمَّ أمضاهُ بِلِسانِهِ وَ إنَّ لِسانَ المُنافِقِ أمامَ قَلبِهِ فَإِذا هَمَّ بِشَيءٍ أمضاهُ بِلِسانِهِ وَلَم يَتَدَبَّرهُ بِقَلبِهِ؛

  زبان مؤمن در پس دل اوست، هرگاه بخواهد سخن بگويد درباره آن مى انديشد و سپس آن را مى گويد اما زبان منافق جلوى دل اوست هرگاه قصد سخن كند آن را به زبان مى آورد و درباره آن نمى انديشد.

  تنبيه الخواطر و نزهه النواظر (معروف به مجموعه ورام)، ج1، ص 106
  ———————————————-
  امام حسن عسكرى عليه السلام:
  فى تفسير قوله تعالى «وَ قُولُوا لِلنّاسِ حُسنا» قالَ: قُولُوا لِلنّاسِ كُلِّهُم حُسنا مُؤمِنِهُم وَ مُخالِفِهُم، أمّا المؤمِنونَ فَيَبسُطُ لَهُم وَجهَهُ وَ أمّا المُخالِفونَ فَيُكَلِّمُهُم بِالمُداراةِ لاِجتِذابِهِم اِلىَ الايمانِ. فَاِنِ استَتَرَ مِن ذلِكَ بِكفِّ شُرورِهم عَن نَفسِهِ وَ عَن اِخوانِهِ المُؤمِنينَ؛

  در تفسير آيه «با مردم به زبان خوش سخن بگوييد» فرمود: يعنى با همه مردم، چه مؤمن و چه مخالف، به زبان خوش سخن بگوييد. مؤمن، به هم مذهبان، روى خوش نشان مى دهد و با مخالفان، با مدارا سخن مى گويد تا به ايمان، جذب شوند و حتّى اگر نشدند، با اين رفتار، از بدى هاى آنان در حقّ خود و برادران مؤمنش، پيشگيرى كرده است.

  مستدرك الوسائل و مستنبط المسایل، ج 12، ص 261
  ———————————————
  پيامبر صلى الله عليه و آله:
  ثَلاثُ خِصالٍ مَن كُنَّ فيهِ فَقَدِ استَـكمَلَ خِصالَ الايمانِ: اَلَّذى إذا رَضىَ لَم يُدخِلهُ رِضاهُ فى باطِلٍ وَ اِن غَضِبَ لَم يُخرِجهُ مِنَ الحَقِّ وَ لَو قَدَرَ لَم يَتَعاطَ ما لَيسَ لَهُ؛

  سه ويژگى است كه در هر كس يافت شود، ويژگى هاى ايمان كامل مى گردد: آن كه وقتى خشنود گردد، خشنودى اش او را به باطل نكشاند و خشمش او را به هنگام خشم، از حق برون نبرد و هر گاه توان يافت، به آنچه از او نيست، دست درازى نكند.

  الاصول الستة عشر(ط-دارالشبستری)، ص 35

 26. مشكي پوش می‌گه:

  آقاي قاسمي از زماني كه به رهبر ما جام زهر دادن ما مشكي پوش هستيم ..

 27. سرو می‌گه:

  احسنت به آقاي قاسمي كه روشنگري خوبي كرد
  چه ايشون و چه هيچ كس ديگه اي موافق كارهاي غير قانوني نيست پس دوستان اصلاح طلب بجاي توهين و فرار به جلو جواب عقلاني بدن

 28. خشت خام می‌گه:

  از آقاي ايكس ميپرسم دقيقد اسم اون مسئولي؟! كه شكوري رو دعوت كرده چيه؟!
  بعدشم آزاد بودن دليل بر بي مشكل بودن نيست اگه اينطوري بود كه گواهي سوء پيشينه و شهرت معنا نداشت

 29. جوان می‌گه:

  دوستان مدنظر داشته باشند كه نويسنده مقاله هيج جا نگفته جوانان انقلابي نميذارن بلكه اون رو از قوت هاي شهري دونسته كه با اين نقاط قوت جاي فتنه گر نيست
  لذا برداشت اشتباه نكنيم كه قاسمي با قانون مخالفه چون خود بنده خدا تصريح كرده كه فرماندارمجوز ميده يا نميده و اين يعني قانون

 30. جوانان انقلابی ابرکوه می‌گه:

  ما جوانان ابرکوهی،اجازه حضور و سخنرانی” شکوری راد” حامی فتنه را در ابرکوه نخواهیم داد.مرگ بر فتنه گر…

 31. mosayyeb می‌گه:

  سلام.در جواب آقای بیسواد اما باشعور چند نکته قابل ذکره….
  آقای باشعور آیا همین آزادی نبود ک وضع فرهنگ و حجاب مردمو به این وضع خفت وار کشوند؟؟؟؟
  اقای با شعور اون مسله ای که ایران رو به ته دره برد آقای احمدی نژاد نبود بلکه تحریمها بود و علت تحریمها همین فتنه و فتنه گران بودن …
  و ای کاش شما و امثال شما کمی بصیرت داشت چون همین بی بصیرتی باعث شد حادثه کربلا اتفاق بیفتد و گرنه شمر که جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت…
  ودر پایان ای کاشی یه کم به اندازه اسمی که واسه مطلبتون گذاشتید مطالبتون در موردش صدق میکرد…
  ما جوانان ابرکوهی اجازه نمی دهیم

 32. ایکس می‌گه:

  آقای قاسمی ، اگه آقای شکوری راد از همه نظر هم مشکل داشته باشند پس چرا الان ازاد هستند و به فعالت های خود ادامه می دهند؟ اگه آقای شکوری مشکل دار هستند اون مسئولی که ایشان را دعوت کرده حتما از کم و کیف کار خبر داشته و بی گدار به آب نزده !! احترام به شهدا و خون شهداو مهمتر از همه خانواده آنها از واجبات امور است پس خدایی نکرده کسی قصد بی احترامی به مقام آنها را ندارد که شما بواسطه آنها می خواهید به سلایق و خواسته های خود برسید

 33. ابرقوئي می‌گه:

  اگر آقاي قاسمي موافق باشند از بچه هاي اصلاح طلب ابرقو بخواهيم از آقاي مصباح و رسائي و احمدي نژاد و … براي سخنراني دعوت كنند!

 34. ابرقوئي الاصل می‌گه:

  ممكنه جناب آقاي قاسمي عزيز بفرمايند كساني كه ايشون و همفكراشون رو قبول ندارند اما ايراني و مسلمان هستند بايد چيكار كنند؟
  بابا چرا متوجه نيستيد؟

 35. منتقد می‌گه:

  جوانان انقلابي نميگذارند!
  مردم مومن نميگذارند!
  جوانان با غيرت نمي گذارند!
  ببخشيد مگه اينا بايد بگذارند؟
  پس قانون و قانونگرايي يعني چي؟
  پس آزادي بيان چيه؟

 36. hosen می‌گه:

  سلام به به و جانم به این بیانیه.
  زیر سنگ باشد نمیزاریم …
  مردم ابرکوه رفتند شهید دادند که یه همچین مسایی بیان پا بزارن رو خون شهدا…………
  خود شهدا هم نمیزارند.
  مادر شهید داریم که هنوز که هنوزه صبحها وقت اذون پا میشه دم خونشو آب و جارو میزنه میگه منتظرم فرزندم بیاد.
  کی میخاد جواب اینهمه انتظار یه مادر شهید رو بده-اینا که این آدما رو میارن و یا آقای شکوری راد….
  ….

 37. بی سواد ولی با شعور می‌گه:

  سلام به آقای قاسمی و دوستان همقطار!
  متاسفانه شما مخالف آزادی بیان هستید و پیشنهاد میکنم از همین امروز مشکی بپوشید!
  هشت سال مملکت رو به ته دره فرستادین چرا دست از سر ما بیچاره ها بر نمی دارین؟!؟!؟!
  رای به آقای روحانی خیلی حرفها برای بعضی ها داشت،لطفا بیدار بشین از این خواب!
  لطفا و خواهشا شما با تایید این نظر نشون بدین که مخالف آزادی بیان نیستین.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net