ناطق نوری: می خواهند فراش ابرقو را هم عوض کنند(26 نظر)

ناطق نوری: می خواهند فراش ابرقو را هم عوض کنند(26 نظر)

ناطق نوری بر لزوم تشکیل احزاب فراگیر در کشور تاکید کرد و گفت: دموکراسی ابزار لازم دارد و ابزار آن، حزب است.

به گزارش ایسنا:حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری در مراسم نکوداشت نمایندگان شهید و فقید خوزستان در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی که در اهواز برگزار شد، با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، آن را اقدامی زیبا و ابتکاری دانست و اظهار امیدواری کرد که برپایی چنین نکوداشت‌هایی در کشور به فرهنگ تبدیل شود.

وی افزود: متاسفانه در کشور این نقیصه وجود دارد که پیشکسوتان را خیلی زود فراموش می‌کنیم و این در حالی است که در قرآن نیز اشاره شده که تکریم و احترام به پیشکسوت ضروری است.

ناطق نوری با تاکید بر این‌که مجلس در همه دنیا مظهر دموکراسی است، تصریح کرد: قدرت ها در دنیا یا دیکتاتوری از نوع کودتا یا سلطنتی هستند و یا این‌که دموکراتیک اداره می شوند و با مراجعه به آراء مردم بر سر کار می آیند. در همه کشورهای دنیا نیز مجلس مظهر دموکراسی و مردم سالاری است و در ایران نیز از زمان صدر مشروطه، مجلس مطرح بوده است. در آن دوران با هدف مبارزه با استبداد، مشروطه مطرح شد و مجلس، مظهر این مبارزه بود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: در دوران مجلس اول مشروطه انگلیسی ها نیز بیکار ننشستند و در امور دخالت کردند و شیخ فضل الله نوری به مقابله با آنها پرداخت. شیخ خود از افرادی بود که برای مشروطه جنگید، حال آنکه می بینیم در ادامه مخالف مشروطه می شود و به دلیل همین مخالفت نیز به شهادت می رسد؛ در جزوه ای که از شیخ به جا مانده علت این مخالفت اینگونه بیان شده که شیخ احساس کرده مشروطه از مسیر اصلی خود منحرف شده و در نهایت به استبداد باز می گردد، زیرا عوامل انگلیس نفوذ کرده بودند و مجلس از مسیر اصلی خود منحرف شده بود.

وی ادامه داد: در جمهوری اسلامی، مجلس مظهر مردم سالاری است و مقام معظم رهبری نیز بارها بر این موضوع تاکید کرده اند و در دیدار اخیر نمایندگان مجلس با ایشان نیز بر این موضوع تاکید شد. مجلس در کشور مظهر مردم سالاری است و مصوبات آن نیز بر اساس موازین شرعی به تصویب می رسند، ولی چند مشکل نیز وجود دارد که باید برای آنها فکری شود.

ناطق نوری گفت: بنده در حال حاضر مسئولیت خاصی بر عهده ندارم و تنها به عنوان یک کارشناس و یک دلسوز که بسیار به این موضوع فکر کرده ام که چه کنیم که به سرنوشت مجلس در صدر مشروطه گرفتار نشویم می گویم که باید بررسی کنیم و ببینیم گیر کار کجاست و سپس آن را برطرف کنیم. نخست باید گفت که در کشور یک اشکال ساختاری داریم؛ نمایندگان را در کشور مردم انتخاب می کنند، ولی یک سوال مهم که مطرح است این است که مردم عادی مانند یک فرد کاسب یا بازاری و دیگر افراد جامعه چگونه تشخیص بدهند که چه کسی خبره است و باید به آن رای داد؟ مردم چگونه تشخیص بدهند که چه کسی برای ریاست جمهوری مناسب و چه کسی نامناسب است؟ آیا هر کسی پول بیشتری خرج کرد و موج سواری و عوام فریبی بلد بود باید انتخاب شود؟

وی افزود: دموکراسی ابزار لازم دارد و ابزار آن حزب است. در اوایل انقلاب اگر مجلس اول شکل و شمایلی داشت به این علت بود که یک حزب فراگیر به نام حزب جمهوری اسلامی در کشور بود و بسیاری از آنچه امروز داریم نیز از برکات همان حزب است. مساله حزب ریشه قرآنی هم دارد و در قرآن آمده است که برای تصمیمات خود از اهل عقل و افراد خبره بپرسید و سپس تصمیم بگیرید.

ناطق نوری ادامه داد: در کشور به دو یا سه حزب فراگیر نیاز داریم که شورایی انتخاب کند و بدنه با اعتماد به آنها تصمیم بگیرد. اکنون در کشور در بسیاری مواقع در انتخاب ها موجی حرکت می کنیم و با موج نمی شود کشور را اداره کرد. حزب مرام نامه و اساس نامه و مواضع مشخص دارد و در مسایل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، سیاست خارجی و موارد دیگر شفاف صحبت می کند.

وی اظهار کرد: مشکل دیگری که در کشور وجود دارد این است که قاعده بازی را بلد نیستیم؛ نه چپ، نه راست، نه اصلاح طلب، نه اصولگرا، هیچ کدام قاعده بازی را نمی دانیم. می گویند در کشوری مانند ایتالیا میانگین سن یک دولت کمتر از دو سال است، ولی این کشور همچنان عضو هفت کشور صنعتی دنیا و عضو فعال اتحادیه اروپا است؛ چرا این کشور از هم نمی پاشد؟ زیرا قاعده بازی را می دانند. در ایران گاهی چپ غلبه می کند و چون قاعده بازی را بلد نیستیم، می آید و هرچه نیروی راست وجود دارد را از بالا تا فراش ابرقو، همه را عوض می کند. گاهی نیز راست می آید و از بالا تا مستخدم جاسک را عوض می کند و از بالا تا آخرین نقطه می خواهد همه را هم خط خودش بچیند، حال آنکه در دنیا قاعده این است که وقتی یک حزب اکثریت آرا را بدست آورد، رئیس جمهور و معاونین و وزرا از آن حزب منصوب می شوند، ولی این تغییرات تنها تا سطح وزرا است و به کارشناسان دیگر نمی رسد.

ناطق نوری تصریح کرد: در کشور ما زمانی که یک فرد قرار است برای ورود به مجلس کاندیدا شود، باید هزینه بسیاری را برای تبلیغات صرف کند و افراد بسیار شایسته ای نیز وجود دارند که توان صرف چنین هزینه هایی را ندارند. افرادی هم که برای ورود به مجلس پول خرج می کنند، قصد قربت مطلقه ندارند و آن زمان است که با ورود چنین افرادی، مجلس از سطح می افتد و نماینده مجلس گرفتار و مدیون دیگران می شود. حزب این مشکلات را حل می کند و اگر در کشور حزب داشته باشیم، این هزینه ها از سوی حزب پرداخت می شود و دولت هم می تواند به این احزاب کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلی که در دولت فعلی وجود دارد نیز این است که در ابتدای کار اعلام شد که استانداران با هماهنگی نمایندگان هر استان انتخاب شوند. هر استان تعداد زیادی نماینده دارد که از طیف های مختلفی هستند و در چنین شرایطی چطور می توانند بر سر یک فرد به توافق برسند؟ حال آنکه اگر حزب وجود داشته باشد بسیاری از این مشکلات حل می شود.

ناطق نوری به نمایندگان خوزستان در ادوار مختلف مجلس نیز اشاره کرد و گفت: در خصوص نمایندگان خوزستان در ادوار مختلف مجلس باید گفت که نمایندگان این استان هیچ گاه افراد کاسب کاری نبودند و برای خودشان جیبی ندوختند، بلکه افرادی متدین و دلسوز مردم منطقه بوده‌اند.

وی همچنین از تک تک نمایندگان شهید و فقید خوزستان در ادوار مختلف مجلس نام برد و به ذکر خاطره ای از آنان پرداخت.

در پایان این مراسم از خانواده های نمایندگان شهید و فقید خوزستان تقدیر و از تمبر یادبود این نمایندگان نیز رونمایی شد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. شهروند می‌گه:

  سلام برای شما آقای ناطق نوری متاسفم که درتهران نشته اید وفکر ابرکوه وجاسک را می کنید کاش کمی درحرفهای خود تامل می کردید و واینطور سخن نمی گفتید که باعث رنجش افرادی شود تا افراد دیگری را شادکنیدخیلی برایتان متاسفم با صحبتهای گهر بارتان  واقعا …………………………………………..

 2. سلام می‌گه:

  چه بخواهیم چه نخواهیم چه درست باشد چه غلط این یک ضرب المثل شده به نظر من بهترین راه برای مقابله با این ضرب المثل شناساندن شهر باستانی ابرقو به ملت است وگرنه این یک نفر هم عذرخواهی کند با بقیه چه کار کنیم الان الحمدالله فضای مجازی جای خوبی برای تبلیغ است بجای انتقاد باید این فضا مملو از مزایای این شهر بشود و حرفه ای ترین کار این است که بدون اشاره به این توهین ها اقدام به معرفی ابرقو و نه ابرکوه بکنیم . نخبگان را معرفی کنیم، شهدا، قهرمانان و ادبا

 3. محمد می‌گه:

  خیلی به دل نگیرید

 4. ابرقویی می‌گه:

  ضمن تقدیر از نظر عالمانه “مریم”،

  بگذارید آیات قرآن کریم را مورد بررسی قرار دهیم. خدا در جای جای قرآن میگوید اکثر مردم سپاس گزار نیستند و تعدادی کمی از بندگان من شکر گزارند. پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد حتی اگر همه عالم ما را تمسخر کنند چه بسا که ما با تقوای خود ان شاء الله جزء هدایت یافتگان باشیم

 5. ناشناس می‌گه:

  سلام
  باید اعتراض خود را به گوش ایشان رساند.
  با تشکر

 6. مریم می‌گه:

  در پاسخ به نظرات رضا و نازنین : دوستان وقتی شما به عنوان یک ابرقوئی در مورد نام شهرتان این گونه نظر می دهید که اسم ان را عوض کنند ,پس دیگر چه انتظاری به افراد غیر بومی دارید , وظیفه من و شما به عنوان یک ابرقویی این است که تا می توانیم در مورد شهرمان تبلیغ کنیم ,یک مورد ساده را برایتان مثال می زنم : بنده ساکن تهرانم و در محیط کار و محل زندگیم بدون هیچ گونه معذوریتی خود را ابرقویی معرفی کرده ام , اما متاسفانه همشهریانی را دیده ام و می بینم که وقتی از ان ها می پرسند اهل کجایی می گویند شیرازی هستیم . من و شما همشهری عزیز تنها کسانی هستیم که می توانیم دید سایرین را نسبت به ابرقو تغییر دهیم و در درجه اول باید خود برای شهرمان ارزش قائل باشیم و به ان و به نامش افتخار کنیم و نسبت به ان متعصب باشیم .

 7. ابرقویی می‌گه:

  پیشنهاد اسم عوض کردن ممکنه خودش یه بی غیرتی باشه. بهتره به جای این فکرا برخورد کنیم با کسانی که خودشونو عالم دین معرفی میکنند ولی خودشون عمل نمیکنند. …

 8. نازنین می‌گه:

  خسته ام ازین کویر،این کویر کور و پیر این هبوط بی دلیل، این سقوط ناگزیر
  شما رو اونکه می پرستید برای پیشگیری از این وقایع فکری کنید.این موضوع چند بار باید تکرار بشه؟ از فرماندار و مسوولین محترم شهر خواهشمندیم چاره ای بیندیشند.تعویض اسم یا هر راه دیگه ای که مناسبه. چرا هیچ تعصبی روی شهرمون نداریم؟ فکر میکنید دلیل این همه مهاجرت چیه؟آیا شهری که این همه نخبه و تحصیلکرده و دکتر و مهندس و چهره ماندگار داره این حقشه؟!!!!
  آیا شهری که بیشترین آثار باستانی را در خود جای داده و هزاران امتیاز دیگه نسبت به دیگر شهرستانها داره حقش اینه؟ از آقای ناطق بعیده که چنین شهر معروف و مشهوری رو که رهبر معظم (دام ظله) به اون سفر کردند و مثل توپ صدا کرد نشناسند و این گونه قضاوت کنند…

 9. ابرقویی می‌گه:

  امروز آیت الله امامی کاشانی در نمازجمعه تهران گفتند کسی که دل مومنی را برنجاند اگر تمام دنیا را به او ببخشد کفاره گناهش نخواهد بود. 
  بعضی ها چطور می خواهند زشتی سخن خودشان را جبران کنند؟
  ..

 10. ناشناس می‌گه:

  این اصطلاحاتی که در مورد ابرقو بکار میرود بیشتر از ابتدای دوره قاجاریه رواج پیدا کرده  و علت آن هم مقاومت ومخالفت ابرقویی ها با قاجاریه بوده وطرفداریشان از زندیه به همین خاطر وقتی کسی در دربار قاجاریه  سازمخالف میزد  برای ترساندن او می گفتند تو را به ابرقو میفرستیم  و این اصطلاحات بیشتر در تهران وجود دارد به خاطر اینکه از زمان قاجاریه به این طرف پایتخت بوده

 11. رضا می‌گه:

  چندسال پیش غلام ششلول بند و بهروز پیر پکاجکی مسخره شهرمون کردن اینبار یک مسئول مملکتی بابا فکر اساسی بکنین افت داره برامون

 12. رضا می‌گه:

  آقا ماهرجا بگیم ابرقویی هستیم میخندند مخصوصا استان فارسی ها . فقط خودمون برای خودمون غرور داریم میخوان خوب بشه اسم ابرقو را عوض کنند . نه اینطوری بیشتر انگشت نما میشه با واقعیت باید کنار بیاییم بهتره.

  چند سال پیش طومار پرکردند چرا غلام ششلول بند تو برنامه طنز مهران مدیری ابرقو رو مسخره کردن حالا هم این آقای ناطق خیلیهاش هم چون از تریبون نیست به گوش ماها نمیرسه

 13. احمد می‌گه:

  نمیدونم آخه مگه محروم تر و دور افتاده تر از ابرقو دیگه جایی نبود تا ضرب المثل بشه؟ شایدم به قول بعضیا یه ابرقوی دیگه است. میگن اطراف قم- به هر حال این موضوع برای شهر و دیار کهن و و قدیمی که لایق حضور امام معصوم(امام رضا(ع)) و نایب امام عصر(حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز) بوده بسیار سنگینه که من شخصا بر نمی تابم. به نظر میرسه 2 کار باید حتما بشه:
  1- تلاش مجدانه با همت و عزم همه همشهریان و مسئولین به صورت جهادی برای آبادانی شهر و شناساندن فرهنگ و قدمت افتخار آمیز و دانشمندان قدیم و جدید شهر
  2- موضع گیری عاقلانه مسئولین در موارد توهین آمیز اینچنینی

 14. علیرضا می‌گه:

  با این موضوع یا خاطره ای افتادم
  سالی اقای ناطق و اقای خاتمی کاندید ریاست جمهوری بودندبنده چند روزی در دانشگاه آزاد گرمسار کار می کردم که آقای ناطق برای تبلیغات سفری به گرمسار داشت که محل استراحت همان دانشگاه بود که من در آن کار میکردم اتفاقا صحبتی پیش امد و یکی گفت من که از ابرقو نیامده ام تا فلان کار را انجام بدهم من هم عرض کردم ولی من از ابرقو آمدم آن عزیز گفت ابرقو مگر شهر یا محل سکونت است گفتم بله شهری است در استان یزد و توضیحات دیگر و ایشان کلی عذر خواهی کرد و گفت نزد ما این یک ضرب المثل است و اصلا نمدانستم شهری به نام ابرقو هم هست شاید آقای ناطق باز هم یادشان رفته!!!!!!!!!!!

 15. آشنا می‌گه:

  با سلا م
  خواستم بگم اقای بهلول 1 مدیریت ابر نیوز چه تقصیری داره اقای ناطق یک حرفی زده تو برای ابر نیوز متاسفی یعنی چی مثلا

 16. بهلول 1 می‌گه:

  برای مدیریت ابرنیوز واقعا متاسفم
  و دفعه آخره که میام اینجا
  انشاالله بتونید جوابگو باشید

 17. ابوالفضل فلاح زاده ابرقوئی می‌گه:

  تاسف باره واقعا.
  دوستانی که این مطلب رو پذیرفته اند که آره دیگه ابرقو دیگه جا افتاده و این حرفا زهی خیال باطل.
  از قوم لر درس بگیرید همشهریان که با یه دیالوگ یک خطی که به زعم انها اهانت بود اعتراض کردند. بنده به عنوان یک ابرقویی ساکن تهران و شاغل این شهر از اول با افتخار گفتم بچه ابرقو هستم حتی نگفتم ابرکوه و الان بسیار خوب بین همکاران جا افتاده و اهانتی به هیچ وجه ندیدم لذا دوستان شروع کنید و از خودتان شروع کنید و از مسئولان فرمانداری بخواهیم ضمن نامه ای به آقای ناطق تذکر لازم داده شود . کمپین حمایت از ابرقو همین ….

 18. واشر دیگ می‌گه:

  سلام متاسفانه چون ایشون آدم مهمی هستن و ما هر نظری دراین رابطه بدیم یا گذاشته نمیشود و یا باعث دردسر میشود لذا هیچ حرفی برای گفتن ندارم ممنونم که گفتید فراش ابرقو .. واللا……..

 19. صامت تاریک می‌گه:

  با سلام خیلی حساس نشوید ممکن است ایشون زمانیکه فراش ابرقو بودند وایشون رو عوض کردند همینطور یادشونه ودلخورن بی خیال بابا…تو فکر این چیزا نرید خیلی

 20. ن.ک می‌گه:

  عزیز من آینه گر نقش تو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست . منظورم این نیست که در مقابل ایشون جبهه نگیریم بلکه این لازم است ولی واجب این است که مسئولین تلاششون رو برای محرومیت زدایی از ابرکوه بیشتر کنند و به جای شعار دادن واقعاً کار کنند و وقت بگذارند

 21. بهلول1 می‌گه:

  … شما دلتون به چی خوشه
  ……
  …….
  چرا مطالباتتون رو از سرپرست جدید فرمانداری نمی خواید
  چرا از امام جمعه نمی خواید به جای حرف زدن و گوش دادن به حرف مسئولین و عجزشون خودشون بیایند تو صحنه
  بابا محله گرائی همینقدر هم که بده همون اندازه هم خوبه به شرطی که نفع عمومی داشته باشه
  فعلا که همه مسئولای شهر از یه محله هستند خدا کنه برای شهرمون یه کار بکنند
  اما در گل میگم
  تا مردم نخواند نمیشه
  یادتون نره فرماندار رئیس همه خدمتگذاران به مردم در یک شهره و خودش درجه اول خدمتگذاری را داره
  یاد داستانی از مولامون افتادم :
  نهج البلاغة – خطب الإمام علي (ع) – ج 4 – ص 10 (باب ما قاله لدهاقين الأنبار عندما ترجلوا له) چاپ دار الذخائر – قم – ايران

  در حالي که عده اي از دهقانهاي انبار ( شهري در عراق) حضرت را ديدند پس به دنبال حضرت پياده به راه افتادند ودر جلوي حضرت به هم فشار مي آوردند ، حضرت فرمودند : چه مي کنيد؟ پس جواب دادند عادتي است از ما که با آن امراي خودمان را تعظيم مي کنيم .

  پس حضرت فرمودند : قسم به خدا امراي شما از اين کار شما هيچ سودي نمي برند .وشما با اين کار خود به خود سخت مي گيريد در دنياي خودتان و در آخرت هم خود را به سختي مي اندازيد

  چقدر زيان آور است سختي که به دنبال آن عذاب باشد وچقدر سود آور است راحتي که بعد از آن امان از آتش باشد.
  خواهشا مطلب دوستان رو حذف نکنید و دیکتاتوری به خرج ندید بارها دیدم که دوستان گلایه می کنند شما تو هین ها رو اصلا نزار اما انتقادها رو حتما بزار باشه تا انتقاد نباشه پیشرفت نیست که در این صورت بنده هم از این سایت خیری ندیده ام و نخواخهن دید و نخواهید دید
  با تشکر
  من برای خودتون میگم

  سلام ما هم برای خودنان می گیم چرا برای زدن حرف حساب حاضر نیستید خودتان را معرفی کنید؟چرا این مطالب را در قالب یک مطلب جدا مانند تعدادی دیگر از دوستان نمی فرستید و توقع دارید هر چه می نویسید به عنوان یک فرد گمنام ثبت شود؟دوست عزیز پیشرفت تنها با شعار محقق نمی شود پس بیایید دست به دست هم برای ساختن ایرانی آباد تلاش کنیم.
  زدن حرف هایی مانند شهر داره ….. و چند عیارت دیگر شما که نقطه چین شده است نیاز به ارائه دلایل و مدارک و معرفی خودتان به سایت است که می توانید از ما بخواهید نام شما را درج نکنیم.

 22. رسول حیدری می‌گه:

  سلام
  دوستان خیلی سخت نگیرید.چه بخواهیم چه نخواهیم ابرقوه درزبان مردم شهرهای دیگرضرب المثل شده وگاه ندانسته ازاین ضرب المثل استفاده می کنندوما هم با پاسخ وعکس العمل نشان دادن به این موضوع دامن میزنیم.بهترین کارفرهنگ سازی ست وکاربهترعوض کردن اسم ابرکوه یا ابرقوه به چیزدیگری است اسم ابرقوه که معرب ابرکوه است معنی خاصی ندارد مثلا چه زیبا شهر مهردشت یا بخش بهمن نامگذاری شده است و بنده شاهدم که الان خیلی از مردم این مناطق در جاهای دیگرباافتخارمی گویند ما اهل شهر مهردشت و بهمن هستیم.درعوض خودتان هم دیده اید خیلی ابرقوییها دربیرون می گویند ما شیرازی یا یزدی هستیم .روی این موضوع هرچه مانوردهید بدتراست وکسانی هم که این چیزها راهم بلدنیستند یادمی گیرند.

 23. مهندس می‌گه:

  مگه ابرقو چشه!!!!
  …..

 24. مجید می‌گه:

  بنظر بنده باید از ایشان بعنوان سخنران در غالب سیمنار و یا همایش دعوت بعمل آورد تا از این خطه زر خیز بازدید بعمل بیاورند.شاید نظرشان تغییر کند.بهرحال ایشان از متنفذین هستند و تریبون ها ومنابر زیادی در اختیار ایشان جهت ایراد نظرات و سخنرانی می باشد .تا انشالله دیگر شاهد ناچیز شمردن و دورافتاده بودن شهرمان در اذهان نباشیم.
   

 25. f می‌گه:

  یعنی ما رو با جاسک یکی فرض کرده!!!
  واقعا تبریک به مسئولین شهرستان.

 26. همساده می‌گه:

  حرف حسابی زده
  حرف حساب هم که جواب نداره

 27. حمید رنجبر می‌گه:

  با سلام به عنوان یک ابرقویی از مسولین شهر درخواست عکس العمل مناسب را دارم

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net