پاسخ مسئول انجمن هنرهاي نمايشي ابرکوه در مورد موارد مطرح شده در موردتأتر ابرکوه

پاسخ مسئول انجمن هنرهاي نمايشي ابرکوه در مورد موارد مطرح شده در موردتأتر ابرکوه

ابرنیوز:مسئول انجمن هنرهای نمایشی ابرکوه در نامه ای به ابرنیوز مطالبی را در مورد موارد مطرح شده در مورد این انجمن در این سایت خبری و همچنین اقدامات انجام شده گذشته و برنامه های این انجمن برای ارتقای نمایش شهرستان ابرکوه ارسال کرده اند که ضمن تقدیر از این عزیزان برای پاسخگویی به افکار عمومی از نظرتان می گذرد.
به نام خالق زیبایی
با اهداء سلام
تئاتر يكي از هنرهاي اصلي و فعاليتي بسيار اثر گذار در زمينه مسائل فرهنگي، هنري و اجتماعي يك جامعه است در كل يك نقد اجتماعي است كه با ظرافت خاصي مباحث مورد نظر عوامل يك نمايش را مطرح مي سازد. در روزگاري نه چندان دور كه ما دانش آموز بوديم انجمن نمايش ابركوه در خصوص برگزاري جشنواره تئاتر شهرستاني طي سه دوره متوالي اقدام نمود . اما متأسفانه به يكباره اين فعاليت متوقف شد. كه دلايل زيادي را مي توان بر شمرد نظير مشغول شدن اعضاي نمايش به شغل و حرفه اي غير از تئاتر و مستقل شدن و تشكيل خانواده دادن آنها و همچنين قبولي دردانشگاه يا اعزام به خدمت مقدس سربازي كه مجالي را براي صرف وقت در خصوص پرداختن به هنر نمايش باقي نگذاشت . طي سال هاي گذشته فعاليت هاي انگشت شماري در خصوص تئاتر انجام شده است. اما آنچه حائز اهميت است علاقه مندي جوانان اين شهر به هنر تئاتر است مسئله اي كه اينجانب را بر آن داشت با توجه به زمينه شغلي مرتبط و تجربيات وآموزشهاي مختلف نمايشي، درخصوص تشكيل كارگاه هاي تئاتر با همكاري كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و آموزش و پرورش شهرستان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهر كارگاه هايي با حضور دانش آموزان دختر و پسر در كليه مقاطع تشكيل و اصول اوليه تئاتر كودك و نوجوان و نمايش عروسكي آموزش داده و انتقال تجربه شود كه ماحصل آن كسب رتبه هاي استاني و كشوري در خصوص نمايش عروسكي و تئاتر كودك و نوجوان طي سال هاي گذشته بوده است . و امروز همينها اعضاي جديد انجمن هنرهاي نمايشي شهر هستند و با كوهي از انگيزه و خلاقيت آماده اجراي فعاليت هاي نمايشي اند. اينها حركات درخور توجهي بوده است كه طي دو يا سه سال گذشته انجام شده است. در سال جاري بنا به صحبت هايي كه از سوي انجمن هنرهاي نمايشي استان و همچنين اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان مبني بر قبول مسئوليت انجمن نمايشي ابركوه و از سر گيري فعاليت هاي انجمن نمايش با اينجانب شد. با توجه به فعاليت هايي كه تاكنون انجام داده ام و راهي كه تا نيمه طي شده است عليرغم ساير مشغلات بر خود افتخار دانسته و قبول خدمت نمودم و جهت همفكري در تصميمات پيش رو پيشنهاد تشكيل شوراي انجمن را نيز مطرح كردم و عليرغم اينكه فقط انجمن هاي نمايشي مراكز استان شوراي نمايش دارند با اين حال مسئول محترم انجمن هنرهاي نمايشي استان موافقت خود را به تشكيل شوراي نمايش در شهرستان نيز اعلام نمودند. و با اطلاع رساني كه از سوي اداره ارشاد انجام شد شورای نمایش شهرستان تشکیل شد. در اولين قدم تشكيل كارگاه آموزشي تئاتر با اعزام مربي از انجمن هنرهاي نمايشي استان اتفاق خوشايندي بود كه شاهد بوديم. تشكيل كارگاه نمايش پارچه نويسي و در محيط ارشاد نصب شد و علاقه مندان شركت نمودند. و ماحصل آن نمايش سوگ قجري بود كه پس از سالها نماينده شهرستان در جشناره تئاتر استاني بود. لذا نظر به صحبت ها و مطالبي كه در اين سايت خبري و ديگر سايتهاي خبري منتشر شده به عنوان مسئول انجمن نمايش مطالبي را لازم مي دانم كه به عرض برسانم :
1.انجمن هنرهاي نمايشي ابركوه متعلق به هنرمندان تئاتر شهرستان است از هنرمندان تئاتر شهرستان كه چند سالي است حضوري در اين انجمن و فعاليت هاي نمايشي ندارند جهت پيشبرد اهداف انجمن كه چيزي جز توسعه و پيشرفت كيفي تئاتر شهرستان نيست صميمانه دعوت به همكاري مي نمايد.
2.بدیهی است مطالبی که تحت عناوین مختلف در مورد انجمن هنرهای نمایشی، خانواده تئاترشهرستان و یا هر عنوان دیگری در سایت خبری به عنوان نقد و نظر و … مطرح می شود صرفاً دیدگاه و مورد تأیید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان نمی باشد و تنها بیانگر نظر شخصی دوستانی است که اظهار نظر نموده اند.
3.انجمن هنرهاي نمايشي ابركوه برنامه ريزي منظمي جهت گردهمآيي هنرمندان نمايش ترتيب داده است و اولین جلسه این نشست تحت عنوان شبی با نمایش در مورخ پنجشنبه 25/7/92 ساعت 8 شب در سالن ارشاد برگزار خواهد شد و انجمن هنرهای نمایشی از هنرمندان عزیز دعوت به عمل می آورد.
4.به لحاظ تقسیم بندی اداری در حوزه نمایش هیچگونه دستور العملی مبنی بر تشکیل شورای نمایش شهرستان وجود ندارد و فقط مرکز استان دارای شورای نمایش می باشد. اما به پیشنهاد ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه و استقبال اینجانب و سایر اعضای انجمن نمایش به لحاظ تصمیم گیری و مشورت با دوستان فعال در حوزه نمایش، این شورا با حضور اعضای انجمن، كارشناس هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يزد. رئيس انجمن هنرهاي نمايشي استان، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان، كارشناس هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان، شوراي نظارت بر نمايش شهرستان، رئيس سابق انجمن هنرهاي نمايشي شهرستان، تشكيل شده است و اطلاع رسانی در این خصوص نیز از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صورت گرفته است.اما آنچه پس از سالها اتفاق افتاده این است که گروهي داوطلب شده و قبول مسئوليت نموده اند تا بی هیچ چشمداشتی بخشي از وقت خود را صرف توسعه تئاتر شهر نمايند پاسخ انجمن هنرهاي نمايشي ابرکوه اين است كه انجمن نمايش با كمال ميل پذيراي گروه هاي نمايشي جهت انجام فعاليت هاي نمايشي است.آيا هيچكدام از دوستان تقاضاي عضويت در انجمن و يا درخواستي جهت اجرای تئاتر داشته اند كه با آنها موافقت نشود و يا مانعي بر سر راهشان باشد؟ اينكه ديگر دوستان چندين سال است فعاليتي انجام نداده اند بدين معني نيست كه حضورشان مورد قبول انجمن نبوده است.اگر دوستان صحنه را ترك گفته به دليل مشغلات و دلایل و مشکلات شخصي شان بوده است. انجمن نمايش حال حاضر با مسئوليت اينجانب چند ماهي است تشكيل شده است،اينجانب و همه دوستان حاضر در انجمن دست دوستان عزيزمان را به گرمي مي فشاريم و از هرگونه كمكي كه در توانمان باشد فروگزار نخواهيم بود تا در كنار يكديگر كارهاي زيبايي انجام دهيم.
5.انجمن هنرهاي نمايشي شهرستان به علاقه مندان شرکت در کارگاه های آموزشی تئاتر اعلام مي دارد چنانچه تمايل به شركت در كارگاه نمايش دارند جهت شركت در كارگاه آموزشي، نام نويسي كنند انجمن نمايش نهايت تلاش خود را در برگزاري مجدد كارگاه نمايش انجام خواهد داد.
6.انجمن هنرهاي نمايشي شهرستان ضمن تهيه مكاني جهت استقرار دفتر دائمي انجمن به لحاظ عضوگيري و ديگر فعاليت هاي مربوطه، اقدام به تهيه فرم جديد عضويت نموده است. خواهشمند است دوستان هنرمند ضمن تكميل فرم مربوطه و ارائه مدارك مورد نياز به عضويتشان در انجمن نمايش رسميت دهند تا برنامه ها و جلسات پيش روي انجمن به آنها اطلاع رساني شود تا چون گذشته در جمعي دوستانه فعاليت نمايشي خود را از سر گرفته و بدين ترتيب گامي در راستاي تعالي فرهنگ و هنر شهر برداريم.انشاء الله .

ومن الله توفيق
محسن اكرمي
مسئول انجمن هنرهاي نمايشي ابركوه

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

 1. شهاب می‌گه:

  من بی نظرم. چون حرف همه متینه

 2. عباسی می‌گه:

  آقای میرعظیم
  جهت گیری معنا دار شما به سمت آقای اکرمی به دور از انصاف و اعتدال و مشی خبرنگاری است.
  لطفا دقت فرمائید.

  این که کسی حق دارد در رسانه ها حرف خود را بزند و یاخود را مکلف به جوابگویی به افکار مردم بداند یک اصل رسانه ای است.مگر نظرات شما که با نام مستعار بیان می شود در دید عموم قرار نمی گیرد؟

 3. ... می‌گه:

  «یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله ولتنظر نفس ما قدمت لغد واتقوا الله ان الله خبیر بما تعملون و لاتکونوا کالذین نسوا الله فانسیهم انفسهم اولئک هم الفاسقون ».

  ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید، از خدا پروا دارید; و هر کسی بایدبنگرد که برای فردا[ی خود] از پیش چه فرستاده است و [باز] از خدابترسید. در حقیقت خدا به آن چه می کنید آگاه است. و چون کسانی مباشید که خدا را فراموش کردند و او [نیز] آنان را دچار خودفراموشی کرد; آنان همان نافرمانان اند».

 4. ع.اکرمی می‌گه:

  به قول نظامی گنجه ای :گوی و گزیده گوی چون دُر// تا ز اندک تو جهان شود پُر

  آقا محسن عزیز بهتر نبود به جای این همه بازی با کلمه و مغالطه اندکی هم درباره حواشی ایجاد شده توسط خودتان توضیح میدادید.
  ضمنا شفاف باش محسن جان!

 5. داوود بصیری می‌گه:

  سلام

  نظرها هر چی باشد محترم هست.
  بنده داوود بصیری هستم، راضی شدید!!!

  آقای اکرمی شفاف باشید ، شفاف.

  خدا عاقبت دست همه را رو میکند.

  سلام دوست عزیز شفاف بودن یعنی این که شماره ای از خود در اختیار سایت قرار دهید که بتوان برای پیگیری ادعاهای مطرح شده با شما تماس گرفت نه این گونه که فقط یک نام را بنویسید.

 6. محمد عزیزی می‌گه:

  نوشدارو بعد از مرگ سهراب بود…
  آقا محسن عزیز دست پیش گرفته تا پس نیفته!

 7. محسن می‌گه:

  برای شما متاسفیم که با رئیس انجمن … مصاحبه می کنید
  —-
  ما فقط اطلاع رسانی می کنیم.باید برای برخی از کسانی متأسف باشید که حاضر نیستند مواضع خود را با نام مشخص و شناساندن خود در دید انظار عموم بگذارند تا مورد قضاوت جامعه قرار گیرد.قابل توجه آقایانی با نام های مستعار مانند علیرضا-فلاح-اکرمی-همشهریان!

 8. علیرضا می‌گه:

  تئاتر برای همه و نه برای گروهکی خاص با نگرشی خاص…

 9. فلاح می‌گه:

  موارد مطرح شده توسط اقای اکرمی دارای ایرادات حقوقی و قانونی بسیاری میباشد
  لطفا مسئولین پیگیری نمایند.

 10. م. ستاری می‌گه:

  سلام
  بنده چندین مورد به انجمن تئاتر شهرستان مراجعه نمودم و متوجه شدم که گروه خاصی در آن فعالیت می کنند و به دیگران فرصت حضور در برنامه را نمی دهند.
  در صورت نیاز مدارک آن موجود می باشد. آقای محسن اکرمی خواهشا شفاف باشید.

  در صورت ارسال مدارک البته با قید شماره تماس در خدمت شما هستیم

 11. مجید اخلاقی می‌گه:

  با تشکر از آقای اکرمی که کاملا شفاف و با ادبیاتی کاملا محترمانه… برنامه های انجمن نمایش را به اطلاع علاقه مندان به این رشته ی هنری اطلاع دادند.

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net