بيست و سومين جشنواره تئاتر استاني يزد برگزیدگان خود را شناخت/مهدی صالح زاده از ابرکوه برگزیده طراحی بروشور برای نمایش “سوگ قجری” شد

بيست و سومين جشنواره تئاتر استاني يزد برگزیدگان خود را شناخت/مهدی صالح زاده از ابرکوه برگزیده طراحی بروشور برای نمایش

بيست و سومين جشنواره تئاتر استاني يزد با معرفي برگزيده ها و با حضور جمعي از هنرمندان تئاتر استان يزد به كار خود پايان داد.

مراسم اختتاميه بيست و سومين جشنواره تئاتر استان يزد، جمعه شب در تالار فرهنگ اداره ارشاد استان يزد پس از به نمايش درآمدن 9 تئاتر از هشتم تا دوازدهم مهرماه به كار خود پايان داد.

پس از قرائت بيانيه هيئت داوران اين جشنواره در مراسم اختتاميه، برگزيدگان بيست و سومين جشنواره تئاتر استان يزد فراخوانده و لوح تقدير، تنديس جشنواره و جوايز نقدي به آنها اهدا شد.

در اين مراسم، هيئت داوران، مهدي صالح‌زاده را براي طراحي برشور نمايش “سوگ قجري”، برگزيده اعلام كرد.

در بخشي طراحي نور نيز جايزه اين بخش به طور مشترك به محمدرضا دهقاني براي طراحی نور نمایش “مجلس قربانی دخترکی كه معصوم بود” و مسلم زارع بیدکی و حسین زارع برای طراحی نور نمایش “نقل زنان سنگی” اهدا كرد.

در بخش طراحي گریم، هیئت داوران هيچ يك از كارها را شايسته تجليل نداست و انتخابي در اين زمينه نداشت اما در بخش طراحي لباس ضمن تقدیر از الهام شهامتی برای طراحی لباس نمایش “قطار”، جایزه خود را در این بخش به راضیه دهقان برای طراحی لباس نمایش “نقل زنان سنگی” اهدا كرد.

همچنين در بخش طراحی صحنه، جايزه هيئت داوران به صورت مشترک به صادق نصیری برای طراحی صحنه نمایش “من دارم به تاهو فکر می کنم تو چی؟” و حسین نصیری برای طراحی صحنه نمایش “قطار” رسيد.

هيئت داوران بيست و سومين جشنواره تئاتر استان يزد همچنين در بخش موسیقی ضمن تقدیر از سعید ابویی برای تنظیم موسیقی نمایش “نقل زنان سنگی”، جایزه خود را در این بخش به حسین افروز برای آهنگسازی نمایش “من دارم به تاهو فکر می‌کنم توچی؟” اهدا كرد.

اما در بخش انتخاب بازيگران برتر اين جشنواره، هيئت داوران ضمن تقدیر از پریماه ابوالحسنی برای بازی در نمایش “مجلس قربانی دخترکی که معصوم بود” و آزاده ابراهیمی فرد برای بازی در نمایش “قطار”، جایزه سوم بازیگری زن را به صورت مشترک به افسانه زمانیان بازیگر نمایش “زبان سردار قادسیه” و مریم نیک آئین بازیگر نمایش “من دارم به تاهو فکر می کنم توچی؟” كرد.

جايزه دوم اين بخش نيز به صورت مشترك به زهرا حکیم پور بازیگر نمایش “من دارم به تاهو فکر می کنم توچی؟” و فرزانه ابراهیمی فرد بازیگر نمایش “قطار” اهدا شد و جایزه اول بازیگری زن نيز به صورت مشترک به مینا دهقان و فاطمه زارع بازیگران نمایش “نقل زنان سنگی” اهدا شد.

اما در بخش بازيگر مرد، هیئت داوران ضمن تقدیر از امیرحسین صفاپور بازیگر نمایش “ماه غریب” و مصطفی پورروستایی بازیگر نمایش “زبان سردار قادسیه”، رتبه سوم بازیگری مرد را به صورت به محمد پارسایی خواه بازیگر نمایش “قطار” و محمدحسین مشک آبادیان بازیگر نمایش “مجلس قربانی دخترکی که معصوم بود” اهدا كرد.

رتبه دوم بازیگری مرد نيز به صورت مشترک به سید هادی آقابزرگی بازیگر نمایش “من دارم به تاهو فکر می‌کنم توچی؟”و علی دهقان پور بازیگر نمایش “میم مثل موج” اهدا كرد.

رتبه اول بازیگری مرد نيز به صورت مشترک به محمد کریم پور بازیگر نمایش “من دارم به تاهو فکر می‌کنم توچی؟” و مجتبی لاله زاری بازیگر نمایش “قطار” اهدا شد.

هيئت داوران بيست و سومين جشنواره تئاتر استان يزد در بخش نمايشنامه نويسي نيز از سعید شهریار برای بازنویسی نمایشنامه “قطار” و بابک طباطبایی برای بازنویسی نمایشنامه “من دارم به تاهو فکر می‌کنم توچی؟” قدردانی كرد همچنين به منظور تشويق نویسندگان بومی، جایزه نمایشنامه نویسی خود را به صورت مشترک و بدون اولویت به محمدجواد آقایی میبدی نویسنده نمایشنامه “مجلس قربانی دخترکی كه معصوم بود” و آرش منصوری نویسنده نمایشنامه “میم مثل موج” و امیرحسین صفاپور نویسنده نمایشنامه “ماه غریب” اهدا كرد.

اما در بخش كارگرداني اين جشنواره، هیئت داوران، ضمن تقدیر از محمد جواد آقایی میبدی کارگردان نمایش “مجلس قربانی دخترکی که معصوم بود” و حمید محسناوی پور کارگردان نمایش “میم مثل موج”، جایزه سوم کارگردانی خود را به حمیدرضا شهامتی کارگردان نمایش “قطار” اهدا كرد.

رتبه دوم کارگردانی نيز به علی شکاری، کارگردان نمایش “نقل زنان سنگی” اهدا شد و رتبه اول كارگرداني نيز از محمد کریم پور کارگردان نمایش “من دارم به تاهو فکر می‌کنم توچی؟” شد.

اما در بخش نمایش‌های برگزیده، هیئت داوران، دو نمایش “من دارم به تو فکر می‌کنم توچی؟” به کارگردانی محمد کریم پور و “نقل زنان سنگی” به کارگردانی علی شکاری را برگزيده بيست و سومين جشنواره تئاتر استان يزد اعلام كرد و اين دو نمايش را شايسته شرکت در جشنواره تئاتر منطقه‌ای به عنوان نمایش‌های برگزیده معرفی كرد.

بيست و سومين جشنواره تئاتر استان يزد كه با داوري قاسم زارع، عليرضا گلستاني و بهزاد صديقي نفرات برگزيده خود را شناخت، در جشنواره تئاتر منطقه‌اي كه به زودي برگزار مي‌شود، به كار خود ادامه مي‌دهد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

  1. همشهری می‌گه:

    امیدوارم موفق باشن…

  2. ناشناس می‌گه:

    بچه های شهمون جایزه ها رو درو کردنا

    /// باز خدا یهعمری به مهدی صالح زاده یده که یه جایزه گرفت بقیه که…………

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net