اننقاد شدید و صریح یک نماینده مجلس از دولت:آقای رئیس‌ جمهور بیش از 9 ماه از مسئولیت حضرتعالی می‌گذرد، چه تحول اساسی رخ داده است ؟(20 نظر)

اننقاد شدید و صریح یک نماینده مجلس از دولت:آقای رئیس‌ جمهور بیش از 9 ماه از مسئولیت حضرتعالی می‌گذرد، چه تحول اساسی رخ داده است ؟(20 نظر)

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌ دستور  خود در صحن علنی اظهار داشت: بعضی از دوستان به ما انتقاد می‌کنند که چرا در دولت سابق سکوت کرده بودید و سخن نمی‌گفتید، اما اکنون در هر موردی انتقاد می‌کنید.

وی افزود: در پاسخ به دوستان عرض می‌کنم که این سؤال درست و در مورد شما صادق است، چرا با کوچک‌ترین بهانه‌ای سؤال و استیضاح می‌کردید، حتی در مورد اظهارنظر رئیس‌ جمهور و وابستگان وی، از شخص رئیس ‌جمهور سؤال می‌کردید، اما امروز در مقابل بدعت‌ها، سخن‌های ناسنجیده، ولخرجی‌ها و تخلفات قانونی سکوت کرده‌اید و حتی بی‌توجه به همه اصول، به توجیه آن می‌پردازید و بالاتر حتی اجازه نقد به دیگران را نمی‌دهید و با طرح سؤال مخالفت می‌کنید و داد و فریاد به راه می‌اندازید، در حالی که این برداشت، تهمتی بیش نیست، زیرا ما در هر جا که دولت قبل خلاف اصول حرکت می‌کرد، سخت انتقاد می‌کردیم.
حسینیان خطاب به رئیس‌ جمهور گفت: آقای رئیس‌ جمهور شما قرار بود که در مدت 100 روز تحول اساسی در اقتصاد به وجود آورید، شما قول دادید در اقتصاد، قانونی رفتار کنید، شما در تحلیل خود 20 درصد مشکلات اقتصادی را به تحریم‌ها ربط می‌دادید و 80 درصد آن را به بی‌برنامگی‌ها و بی‌درایتی‌ها.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌ جمهور بیش از 9 ماه از مسئولیت حضرتعالی می‌گذرد، چه تحول اساسی رخ داده است، گرانی مایحتاج مردم در حال ادامه است، کارخانه‌ها در حال تعطیلی هستند، بیکاری همچنان دندان نشان می‌دهد، اکنون مدعی هستید که شما دولت تدبیر را تشکیل داده‌اید و تحریم‌ها ترک برداشته است.

وی ادامه داد: وزیر نفت جنابعالی مدعی است که فروش نفت 2 برابر شده است و وزیر اقتصاد هم می‌گوید درآمدهای مالیاتی اضافه شده است، پس علی‌القاعده باید مشکلات اقتصادی بهبود می‌یافت، اما اولین اثر تدبیر، شکست تحریم‌ها و افزایش درآمد دولت در گرانی ارز آشکار شد.

نماینده تهران اضافه کرد: برخلاف قانون، هنوز ارزی از ارزهای بلوکه شده به حساب مرکزی واریز نشده بود که دولت به بانک مرکزی دستور داد تا مبلغ 1/4 میلیارد دلار را که هنوز وصول نشده بود را وصول شده تلقی کند و برای جابه‌جایی با حساب‌های قابل مصرف اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: من از دیوان محاسبات کشور تعجب می‌کنم، در دولت قبل یک میلیارد دلار که دادستان دیوان کشور آن را تکذیب کرد، از پشت همین تریبون اعلام شد و اکنون این تخلف آشکار مالی که جز تورم چیزی به دنبال ندارد را به صورت سری اعلام می‌کنند.

حسینیان گفت: برادرم! ظاهرا کلید چوبی به قفل آهنین می‌زنید یا کلید را وارونه می‌چرخانید، آقای رئیس‌ جمهور قرار بود هم چرخ زندگی مردم بچرخد و هم سانتریفیوژها که البته چرخ زندگی می‌چرخد نه بهتر از قبل بلکه بدتر یا لااقل مطابق گذشته می‌چرخد، ولی آنچه لنگ‌لنگان می‌چرخد و منتظر فرمان توقف است، سانتریفیوژ است و آنچه کمتر می‌چرخد، لبنیات و مایحتاج اولیه زندگی مردم بر سر سفره مستضعفان است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس بیان داشت: آقای رئیس ‌جمهور قرار بود پاسپورت ایرانی در خارج از کشور محترم شمرده شود، ولی امروز به دلیل کوتاه آمدن‌ها، حتی پاسپورت سیاسی مسئولان جمهوری اسلامی هم از احترام افتاده و آمریکایی‌ها گستاخانه و برخلاف قوانین بین‌المللی نماینده دولت را هم در مقر سازمان ملل راه نمی‌دهد و این یک بی‌احترامی بی‌سابقه است.

حسینیان افزود: آقای رئیس‌ جمهور قرار بود، کرامت مردم ایران حفظ شود، پرداخت یارانه‌ها را گداپروری می‌نامیدید، ولی برای گرفتن یک سبد، مردم را به صف قرار دادید، دوباره آنها را به ثبت‌نام مجدد یارانه مورد منت قرار دادید و اعلام کردید که به حساب‌های آنها سرک می‌کشید، آیا بهتر نیست به جای سخت‌گیری بر مردم، جلوی ولخرجی‌ها را بگیرید، بی‌سونا و استخر هم می‌شود برای مردم کار کرد.

وی خاطرنشان کرد: آنچه بیش از هر چیز امروز سبب نگرانی بنده شده است، دخالت همسران و خانواده مسئولان در امور کشور و بیت‌المال است، همسر رئیس‌ جمهور می‌خواهد جشن بگیرید در خانه خود که الحمدالله هم بزرگ است و هم جادار، جشن بگیرد، در مسجد یا حسینیه جشن بگیرد نه در کاخ‌های متعلق به ملت، فاطمه زهرا (س) دارای شئونی است و با آواز و رقص و امثال اینها تناسب ندارد، بدعتی نگذارید که خدای ناخواسته دوباره اولیا حضرت‌ها به کشور بازگردند.

حسینیان ادامه داد: البته در یکی از دولت‌های سابق تلاش شد که والاحضرت‌ها دوباره ظهور کنند، اما ملت در پای صندوق رأی پاسخ این بدعت‌ها را محکم داد.

وی گفت: جشن هنر شیراز از ابتدا با هرزگی آغاز نشد و قرار بود موسیقی سنتی ایران احیا شود، اما سر از ناکجاآباد در آورد، بنده از رئیس‌ جمهور می‌خواهم تا جلوی این بدعت‌ها را بگیرد و اجازه ندهد همسر وی با استفاده از اماکن دولتی بار دیگر سنت‌های جاهلی و رژیم شاهنشاهی را احیا کند، این فریاد امام علی (ع) است که در رواق تاریخ می‌پیچید کجا رفتند آنهایی که سنت ستمکاران پیشین را احیا کردند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3636 مطلب نوشته است .

 1. مهم است می‌گه:

  درپاسخ مهم نیست – مشکلات درمان که حل شد ونیازی نیست به بیرون ابرقو برویم تا کرامات وخدمات دولت را لمس کنیم !! شما همین الان بلند شو ید بروید اورژانس وبگوئید میخوام فشار خونم را کنترل کنم اول باید یک فیش 1500 تومانی واریز کنید بعد فشارتان را کنترل کنند درصورتی که این کار را اگر دریک مطب شخصی بخواهی انجام دهی هزینه ای دریافت نمیکنند یا مثلا برای تزریق آمپول مطب ها هزینه کمتری نسبت به اورژانس دریافت میکنند — یا مثلا برای تست زردی نوزاد که به بیمارستان مراجعه میکنید ابتدا باید یک فیش 3000 تومانی پرداخت کنید وبعد ظرف مدت کمتراز یکدقیقه با دستگاه الکترونیکی زردی نوزاد را کنترل میکنند

 2. اشنا می‌گه:

  میخواهم چند کلمه حرف حساب بزنم
  در اوایل دولت محترم مصوبه دولت احمدی نژاد مینی بر ازاد سازی فروش مسکن مهر لغو شد حال پس از مداتی همین موضوع توسط دولت روحانی مصوب میشود!!!!!!
  دولت احمدی نژاد مصوبه میکند تا سقف 20 میلیون در همایش ها حق ندارید هزینه کنید دولت روحانی با خزانه خالی مبلغ را تا 150 میلیون افزایش میدهد!!!!!!
  مسکن مهر خوب نیست تورم زا است حال دولت روحانی مسکن اجتماعی راه اندازی میکند!!!!
  به سفرهای استانی انتقاد میکردند حال خودشان سفر استانی میروند!!!
  از دولت احمدی نژاد انتقاد میکردند که کنترل از دستشان خارج شده و مسئولین حرف های متناقض میزنند حال امروز وزیر کشور دولت روحانی میگوید تا هشت سال امکان استخدام در دولت نداریم پس از چند روز وزیر بهداشت دولت روحانی میگوید مجوز استخدام چندین هزار پزشک را گرفتیم!!!!
  از استخدام های احمدی نژاد انتقادمیکردند حال دولت روحانی هزار هزار مجوز استخدام صادر میکند البته تا حالا فقط مجوز صادر کرده و ما هنوز ندیدیم به واقعیت بپیونده!!!!!
  روحانی میگوید بیسوادان از توافقنامه ژنو انتقاد میکنند حال اگر این حرف را احمدی نژاد میزد چه بر سرش می اوردید که کرامت انسانی را زیر پا گذاشت
  و بسیاری موارد دیگر که مجال بیان انها نیست در پایان باید عرض کنم عزیزانی که چشم خود را بسته اید و حقایق را نمی بینید چشمانتان را باز کنید و عیوب دولت محترم را هم ببینید کما اینکه دولت احمدی نژاد هم بی عیب نبود و او هم فراوان اشتباه کرد ولی باید واقع بین بود که این دولت هم از ابتدا دارد کج میرود
  ما یادمان نرفته که همفکران همین دولت در گذشته ای نه چندان دور حاضر به له شدن اقشار ضعیف جامعه بودند و فقط سرمایه داران را شهروند میدانستند با همه این تفاسیر امیدوارم این دولت هم بتواند کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد البته با دیدن همه اقشار مردم

 3. مهم نیست می‌گه:

  در پاسخ به مهم است…شما چند سال پیش که راه میرفتید مردم چی میگفتند؟برای شما خیلی مهم است همه مخالف دولت باشند؟ما از دولت چند خواسته داریم 1)شفاف سازی 2)مشکلات بیمه 3)مشکلات درمان4)روابط خارجه5)ثبات قیمتها6)حمایت از تولید7)حمایت از نخبگان بدون خط مشی سیاسی8)جلوگیری از مهاجرت نخبگان بهتر است شما از کوچه پس کوچه های ابرکوه در بروید و ببینید اوضاع حالای مملکت را نسبت به پارسال…دولت معجزه نمیکند…

 4. مهم است می‌گه:

  درپاسخ به مهم نیست ——– نیازی به درود شمانیست — نظر مردم مهم است بهتر است در سطح شهر ،کوچه وخیابان چرخی بزنید میبینید که مردم هم به این دولت درود میفرستند .

 5. مهم نیست می‌گه:

  درود بر دولت تدبیر و امید

 6. همشهری می‌گه:

  آیا همسر رئس جمهور، پُست و مقامی داشته که در مکانی که متعلق به بیت المال است جشن به پا کرده؟
  آیا بودجه ای که هزینه ریخت و پاش و پرداخت سکه وهدایا گردیده شخصی بوده یا از بیت المال؟
  آیا ریس جمهورمحترم که هم حقوقدان هستند وهم فرهنگی! اصولا موافق برگزاری چنین مجلسی بوده اند؟
  آیا شأن دخت نبی مکرم اسلام(ص) با چنین مجالسی سازگار است؟
  آیا اگر یک مرجع تقلید در مجلس حضور داشت باز هم جرأت برگزاری به همین منوال بود؟
  خانمها فکر نکردند بی بی دو عالم (س) و حضرت صاحب الزمان(عج) ناظر اعمال ما هستند؟
  یا از اینکه دوربینی نیست و کس دیگری هم شاهد اعمالمان نیست، اینطور شد؟
  آیا مسئولان و بستگانشان به سوی اشرافیگری در حال تعالی هستند؟
  آیا مسئولان کنترلی روی اطرافیان خود دارند؟
  آیا میدانند اعمال عبدالله بن زبیر ، پدرش زبیر را از امیرالمومنین(ع) جدا کرد و مقابل آن حضرت قرار داد؟
  آقایان، خانمها ! هزاران نفر مثل شما چند صباحی مستأجر این کاخها بوده اند و کوپن شان که تمام شد از صندلیهای قدرت پایین آمده اند و رفته اند، فقط با این تفاوت که یکی با کوله بار حق الناس رفته و یکی با توشه ای از خدمت به خلق الله. حالا شما کدام را انتخاب کرده اید خود دانید./

 7. ایمان می‌گه:

  جناب منم — من وتو هرکه باشیم باید از این ولخرجیها و خوشگذرانیها متاسف وناراحت باشیم چرا که همه این اقدامات با هزینه بیت المال که متعلق به من و تو واو میباشد صورت گرفته – آیا از خود پرسیده ای ویا اندیشیده ای که اکثر مردم با چه مشکلاتی زندگی میکنند ؟ چه بسیار خانواده هایی که در تهیه جهیزیه دخترانشان با مشکل روبرو هستند ؟ چه بسیار جوانانی که قصد ازدواج دارند وآه در بساط ندارند ؟ چه بسیار بیمارانی که به سختی هزینه های درمانشان تامین می شود و یا اصلا تامین نمی شود وباید درد بکشند ؟ چه بسار مردمی که به سختی روزگار میگذرانند وآرزوی بعضی از میوه ها وخوراکیها را در دل دارند ؟ و…. اگر به این پرسشها می اندیشید هرچند هم وضع مالی شما خوب باشد قطعا شما هم بر این کار انتقاد داشتید

 8. رضا گل جان می‌گه:

  جناب دوست:
  دولتی ها که میگن این جلسه “رسمی” و با “رعایت موازین شرع مقدس” برگزار شده؟پس انتشار چنین مراسمی که همسو با شرع بوده خالی از اشکال است.

  پس بهتره  “ریز هزینه‌های این جشن به همراه فیلم و تصاویر آن”برای اطلاع افکار عمومی منتشر شود تا مردم بدانند در این مراسم “رسمی” که به هزینه بیت‌‌المال و در مکانی متعلق به مردم برگزار شده، چه گذشته است. در چنین شرایطی روشن می‌شود که اظهارات منتقدان این جشن کذب و افترا بوده یا آنان تنها واقعیت را گزارش کرده اند.

 9. گرفتار می‌گه:

  خطاب به دوست عزیز —— ما باید یا قسم حضرت عباس راقبول کنیم یا دم خروس را -بهتر یکسر ی به سایتهای معتبر بزنیدوخبرهای مجلس ونطقهای نمایندگان مجلس درصحن علنی را مرور فرمائید وحقایق را جویا شوید اگر موردی نبود تعدادی از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور تذکر نمیدادند و دولتیها موضع نمیگرفتندکه رقاصها دختر بچه بوده اند و نماینده زن مجلس بگوید دختر 15 – 16 ساله که دختر بچه نیست –شما بررسی فرمائید ببینید چرا همسر آقای علی اکبر صالحی در همان ابتدمراسم را ترک نموده ؟ چون مراسم در شان نظام نبوده

 10. منم می‌گه:

  با نظر سید سجاد ابحی و دوست موافقم

 11. فلاحزاده می‌گه:

  البته باید از همسردکتر صالحی تقدیر بعمل آورد چرا که ایشان وقتی تشخیص می دهد مراسم در شأن جمهوری اسلامی نیست آنجا را ترک می کند.

 12. دوست می‌گه:

  خطاب به اقای گرفتار عزیز
  جلسه رسمی بوده است چون زنان سفرای مقیم تهران در ان دعوت بوده اند
  از جلسه فیلمی پخش نشده است چون لزومی نبوده است که از یک مجلس زنانه فیلم در کشور منتشر گردد
  جلسه در کاخ برگزار گردیده است؟؟ عزیز من به انجایی که دفتر کار رییس جمهور است می گویند کاخ (اگر حداقل اشنایی با تهران داشتین می دانستید که مثلا در نیاوران که وزارت امور خارجه مستقر است در محوطه کاخ می باشد البته کاخ را قبلی ها ساخته اند و این اقایان فعلا انجا مستاجرند همانگونه که احمدی نژاد انجا بود و …)
  سوال های دیگری که فرموده اید باید دولت پاسخ بدهد به بنده ربطی ندارد ولی انصاف داشته باشید شما که منتقد شدید دلت هستید چرا به دروغ مدعی اعطای پنج سکه به هر میهمان و رقص فلان و … می شوید؟ از شما خلاف اخلاق سخن گفتن زیبنده نیست

 13. حسین می‌گه:

  خلق و خوی خانواده مسئولین باید در همان سطح مردم عادی باقی بماند و الا فرق ما با حکومت شاهان در چیست؟

 14. دوست می‌گه:

  خدا رو شکر دیوار حاشا بلند است
  وگر نه اقای حسینیان و امثال ایشان باید ده ها بار از نمایندگی استعفا می دادند
  من مانده ام چگونه این اقایان به عنوان نمایندگان پر و پا قرص حامی رییس جمهور قبل در برابر وجدان خود و مطالبات مردم چگونه می توانند از شرم آب نشوند

 15. گرفتار می‌گه:

  از طرفی گفته می‌شود جشن و مراسم رسمی بوده است، اگر این گونه است چرا فیلمی از این مراسم پخش نشد‌ه و اصلا چرا این جشن باید در کاخ برگزار شود و سوال‌های دیگر که دولت باید پاسخش را به مردم بدهد.

 16. ابرکوهی می‌گه:

  جناب سجاد ——– درآن دوره هم اگر کوتاهی وقصوری مشاهده می شد قطعا تذکرات لازم داده می شد —– ولی باید واقع بین باشیم که آیا در آن دوران عزت داشتیم یا الان . صف سبد کالا – التماس از انصراف یارانه و و….. و … و … و …..پس صد رحمت به احمدی نژاد

 17. سید سجاد ابطحی می‌گه:

  ای کاش جناب حسینیان در هشت سال گذشته هم سوالات و انتقاداتشان را با صراحت مطرح کرده بودند تا امروز شاهد نابودی اقتصاد و سرمایه های اجتماعی نبودیم.

 18. شهروند می‌گه:

  از یکطرف التماس مردم میکنن از دریافت یارانه انصراف دهند از طرف دیگه به مناسبت روز زن از وقت ،امکانات واعتبار بیت المال جشن می گیرند…

 19. م می‌گه:

  دستاوردها؟!!!!!!!!!…..

 20. ناشناس می‌گه:

  درود بر این نماینده انقلابی
  جانا سخن از زبان ما میگویی

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net