مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر ابرکوه عنوان کرد: مسکن مهر ابرکوه به روزهای پایانی خود نزدیک می شود/تلاش ها برای آسفالت شهرک مهر نتیجه داد

مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر ابرکوه عنوان کرد: مسکن مهر ابرکوه به روزهای پایانی خود نزدیک می شود/تلاش ها برای آسفالت شهرک مهر نتیجه داد

ابرنیوز: تلاش های برای آسفالت پروژه وسیع مسکن مهر ابرکوه نتیجه داد و با آسفالت این شهرک کار ساخت مسکن های مهر ابرکوه که بیش از دوسال پیش به متقاضیان تحویل داده شده است به پایان خود نزدیک می شود.

به گفته مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر،پروژه مسکن مهر ابرکوه از نظر جمعیت ساکن در آن در شهرستان های زیر 25 هزار نفر کشور مقام اول را دارد.

این پروژه از نظر وسعت با بیش از 70 هکتار و با توجه به ویلایی بودن یکی از پروژه های وسیع مسکن مهر در استان یزد به شمار می رود و کلیه عملیات های زیرساختی از قبیل آب،برق،گاز،تلفن و لوله کشی فاضلاب شهری در آن تکمیل شده است.

شهرک مهر ابرکوه با 1311 واحد مسکونی به صورت تجمیع در یک نقطه مکان یابی و ساخته شده است و و بیش از دوسال است که واحدهای آن به اعضاء واگذار شده است.  تاکنون در حدود بیش از سه هزار نفر در این شهرک ساکن شده اند که بنا به اظهار مسئولان اتحادیه مسکن مهر ابرکوه، با توجه به وسعت و جمعیت از دیگر پروژه های مسکن مهر در استان یزد جلوتر است.

تنها مشکل ساکنان مسکن مهر ابرکوه خاکی بودن خیابان ها و معابر این شهرک است که با تلاش های بسیاری که صورت پذیرفته است آسفالت این معابر به مرحله اجراء رسیده است.

مساحت کل معابر سایت مسکن مهر ابرکوه در حدود 200 هزار متر مربع است که حدود 1750 متر مربع آن خیابان اصلی (24 متری )است و مابقی معابر داخل شهرک را شامل می شود.

21.1.93 125

در گفتگو با مدیرعامل اتحادیه مسکن مهر ابرکوه روند اجرای آسفالت مسکن مهر به عنوان پروژه پایانی احداث مسکن مهر در ابرکوه را جویا شده ایم.

سید حبیب زارعی در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت:حدود یکسال است که در حال تلاش برای اجرایی شدن آسفالت مسکن مهر هستیم و خوشبختانه و یا متأسفانه به دلیل اجرای طرح فاضلاب شهری این کار به تعویق افتاد  اما از طرفی با اتمام این طرح هیچ گونه حفاری و بریدگی در سطح آسفالت شهرک بعد از آسفالت نخواهیم داشت.

وی افزود:متأسفانه پیمانکار فاضلاب شهری در حین کار به بستر سنگی برخورد کرد که قبل از این و در هنگام آماده سازی نیز با آن برخورد کرده بودیم و همین مسئله زمان زیادی را از ما گرفت ضمن این که کمبود اعتبارات برای تکمیل این طرح در شهرک نیز یکی دیگر از دلایل کندی کار بود.

21.1.93 126

زارعی ادامه داد:با پیگیری های انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب و اتحادیه مسکن مهر ابرکوه عملیات لوله گذاری فاضلاب شهری در این منطقه به پایان رسید و پس از آن پیگیری های جدی تری جهت هر چه سریعتر اجراء شدن پروژه آسفالت صورت گرفت.

وی اذعان کرد:بحث آسفالت از آن جا شروع شد که مبلغ 360 میلیون تومان از محل کمک های بلاعوض دولت بابت آسفالت در نظر گرفته شده بود و در جلسه ای که توسط اتحادیه و فرمانداری شهرستان و با حضور شهردار جدید ابرکوه در بهمن ماه سال گذشته  برگزار گردید مقرر شد که اتحادیه برای جذب مبلغ ذکر شده تلاش کند و آن را در اختیار شهرداری قرار دهد تا شهرداری نیز با کمک های خود نسبت به آسفالت خیابان 24 متری(اصلی) و اجرای میادین آن که تردد تمام ساکنین از آن انجام می شود اقدام کند که به حق همکاری تیم جدید شهرداری ابرکوه در این زمینه ستودنی است چرا که  پیش از این حتی برای جمع آوری زباله های مسکن مهر نیز همکاری خوبی از جانب شهرداری دیده نمی شد.

زارعی افزود: در ادامه با تلاش های بسیار  اتحادیه مسکن مهر و سفر به تهران و مرکز استان مبلغ ذکر شده جذب و به حساب شهرداری ریخته شد و پس از شروع به کار و آماده سازی و بستر کوبی خیابان 24 متری کار آغاز شد که در تعطیلات نوروز نیز تا پاسی از شب کار انجام می شد اما به واسطه این که برخی از مواد مورد نیاز آسفالت باید از بیرون از شهرستان تهیه می شد و تعطیلی مانع بود کار در ایام نوروز تعطیل شد و مجددأ پس از تعطیلات از سر گرفته شد.

IMG_6655

این مسئول اظهار داشت:با تأکید بر اجرای استاندارد کار در این منطقه که با نظارت جدی دستگاه های ذیربط در حال انجام است امیدواریم که پروژه آسفالت خیابان اصلی و اجرای میادین تا یکماه دیگر به اتمام برسد.

مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر ابرکوه ادامه داد:این خیابان با مساحتی در حدود 1750 متر مربع که راه دسترسی 1311 خانوار منطقه است با تلاش اتحادیه مسکن مهر،همکاری فرمانداری و به خصوص مشارکت بسیار خوب شهرداری ابرکوه در حال آسفالت است.

وی اظهار کرد:زمانی که بستر برای اجرای آسفالت فراهم شد و همدلی ها را مشاهده کردیم  اتحادیه به فکر ایجاد راهکارهایی برای آسفالت دیگر معابر شهرک مهر بر آمد و به همین منظور درصدد تلاش برای انعقاد قرارداد کلیه شرکت ها با شهرداری به منظور اجرای آسفالت آسفالت معابر بر آمد که خوشبختانه در اسفندماه سال 92 با جلسات متعددی که با شهرداری داشتیم متن قراردای تهیه  و به کلیه تعاونی ها ارسال شد تا کار آسفالت معابر با امضای این قرارداد توسط شهرداری آغاز شود.

IMG_6663

زارعی گفت:اولین شرکتی که نسبت به انعقاد قرارداد اقدام کرد تعاونی دربقلعه بود و ما بقی شرکت ها نیز به ترتیب نسبت به انعقاد قرار داد اقدام کردند که تا به حال پنج شرکت تعاونی نسبت به عقد قرار داد اقدام کرده اند و کار آسفالت معابر  درب قلعه و کارمندان  آغاز شده است و کار در مورد دیگر شرکت هایی که با شهرداری انعقاد قرارداد کرده اند با توجه به زمان قرار داد انجام می شود.

زارعی تأکیدکرد: تعاونی ها باید بستر کوبی لازم را جهت مهیا نمودن شرایط مناسب برای اجرای آسفالت انجام دهند که این کار در حال اجراء است.

وی گفت:از دیگر شرکت هایی که تاکنون برای عقد قرارداد آسفالت  معابر تحت پوشش خود اقدام نکرده اند می خواهیم که تا قبل از افزایش قیمت حامل های انرژی نسبت به این کار اقدام  نمایند تا با افزایش قیمت حامل های انرژی و مشکلات پس از آن مواجه نشوند.

IMG_6666

زارعی ادامه داد:مساحت کل معابر سایت در حدود 200 هزار متر مربع است که حدود 1750 متر مربع آن خیابان اصلی 24 متری است و مابقی معابر داخل شهرک است.

وی افزود:بخشی از هزینه آسفالت که بر اساس قرار داد باید توسط شرکت ها پرداخت شود از محل دریافت ضریب مرغوبیت اخذ شده از اعضاء تأمین می شود و اگر مبلغ اخذ شده شرکتی از اعضای خود کمتر از هزینه ای باشد که می بایست به شهرداری پرداخت شود کسری آن بر اساس مساحت هر خانه از اعضای آن شرکت دریافت می شود.

زارعی تأکید کرد:لازم به یادآوری است که 50 درصد هزینه اجرای این پروژه توسط شهرداری و مابقی توسط شرکت ها و اعضاء به ترتیب ذکر شده تأمین می شود.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net