کلکسیونرهایی که نمی شناسید/از جمع آوری کفش تا تابلو مزاحم نشوید

کلکسیونرهایی که نمی شناسید/از جمع آوری کفش تا تابلو مزاحم نشوید

وقتی به جمع کردن کلکسیون فکر می کنید، احتمالآ به چیزهای ساده ای مثل پاک کن، تمبر، کبریت و… می رسید ولی در دنیای کلکسیونرها، چیزهای عجیب دیگری هم پیدا می شود . کسانی که با جمع کردن اشیایی خودشان را به عنوان بزرگترین کلکسیونرها مطرح کرده اند .

مثلآ گرولت وسچن موسر این مرد آلمانی ۵۱۲۱ ماسک مختلف را از ۱۹۵۷ جمع آوری کرده است . او حتی ماسک صورت خودش را هم دارد .

آقای ژان فراسوا وارنتی از سوئیس هم تعداد ۷۸۰۶ علامت لطفآ مزاحم نشوید جمع آوری کرده است و خودش را به عنوان بزرگترین کلکسیونر علامت لطفآ مزاحم نشوید مطرح کرده است .

گاهی کلکسیونرها باید خیلی ثروتمند باشند که بتوانند کلکسیون خود را به روز نگه دارند . مثل محمد یحی الاثیری از عربستان که صاحب کلکسیون ۸۰ پلاک ماشین شخصی خودش است . این فرد باید همین طور ماشین بخرد و پلاک آنها را جمع کند تا بزرگترین کلکسیونر پلاک ماشین باقی بماند . این مرد نه تنها رکورددار در داشتن پلاک ماشین است بلکه در داشتن تسبیح هم یکه تاز است . او تعداد ۳۲۲۰ تسبیح را جمع آوری کرده است .

یک فرد چینی هم بزرگترین کلکسیون قوری را دارد . تانگ یو سی هزار قوری متنوع که مربوط به سلسله سانگ تا دوران مدرن است را دارد و جمع آوری این تعداد قوری را از سال ۱۹۵۵ شروع کرده است .

تئی چی یوشی زاوا هم عمر خود را گذاشته تا ۷۴۳۵۱۲ عدد برچسبه قوطی کبریت جمع کند .

خانم ها هم در این فهرست قرار دارند . به گزارش نشریه بیلد آلمان، یک زن آلمانی به نام انتیا ریشیر که ۳۲ سال دارد ۸۰۰ جفت کفش را در اتاقی به مساحت ۲۴ متر انبار کرده است . آنتیا درباره علاقه شدید خود به کفش و خرید آن گفته است : به دلیل علاقه زیادی که به کفش دارم از هشت سال گذشته شروع به خرید آن کردم و بعد از ازدواج نیز شوهرم مرا به ادامه این کار تشویق کرده و در جمع آوری آن حمایتم می کند . گفتنی است که قیمت ۸۰۰ جفت کفش بزرگترین کلکسیونر آن ۲۰ هزار یورو تخمین زده شده است.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net