پنجاه و پنج ماه پس از فتنه/مصطفی قاسمی(30نظر)


Warning: Use of undefined constant auto - assumed 'auto' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/abarnews/public_html/wp-content/themes/wp-max-1-new/templates/single.post.template.html on line 20
پنجاه و پنج ماه پس از فتنه/مصطفی قاسمی(30نظر)

دی ماه 88 وقتی سیلان سیلی خرامان شده به خیابان ها، مهر باطلی بر حداقل دو دهه زمینه سازی برای فتنه ای تمام عیار زد برای میان داران سپاه ولایت نیز انتهایی برای فتنه متصور آمد و رفتند دنبال زندگی جاری خود، عده ای که از همان اول ساکت فتنه بودند نیز تابلوی صبور فتنه دست گرفتند و جماعتی نیز چشم براه تعریف عملی این اشد مجازات ذكرشده توسط قاضی القضات بوده هستند و خواهند بود.

در این میان البته رهبر فرزانه انقلاب بیش از 55ماه است که صدها بار لفظ فتنه بکار برده اند و به تعریف ابعاد آن پرداخته اند.معظم له حتی در سال 89 بسیار بیشتر از سال 88واژه فتنه را استفاده نموده و و به هر نحوی از انحاء مختلف به زنده کردن آن پرداختند.

نکته جالب آنکه تقریبا هرجا ایشان بحثی از قانون مداری، احترام به رای مردم و مردم سالاری دینی میشود و البته صحبتی از اقتدار درون نظام به عمل میآید گریزی به فتنه 88 میزنند. مخاطب نیز از عموم مردم مانند اجتماع مردم قم تا همین تجمع زوار مشهد در چند روز قبل، و یا سخنرانی در جمع مسئولین دائم و دائم بر فتنه 88 تاکید کرده اند.

براستی چرا ایشان بعد از 55ماه کماکان سران فتنه را تخطئه میکنند؟ رهبری چرا همواره با الفاظ و القابی چون ناسپاسی، تلخ کامی ملت، میکروب های سیاسی و امثالهم به نبش قبر جنازه فتنه میپردازند؟

بنظر میرسد در مورد چند چیز مغفول شده:

 اول آنکه اگر ریشه فتنه فرهنگی بود که هست نواقص فرهنگی این 55ماه چه فتنه ای در ادامه عمر انقلاب به بار خواهد آورد؟

دوم، چه شده که میتوان 240 روز با تمام دارایی و آبروی یک نظام بازی کرد و از آل سعود تا کاخ سفید رسما کمک گرفت و بعد کسی نگاه چپ به فتنه گر نکند؟

سوم، با زنده نگه داشتن یاد و خاطره وقایع سال 88 منافع چه کسانی بخطر میافتد؟

وزیر محترم داد گستری دولت یازدهم گفته بودند وقایع 88 را شخم نزنید!! دیگری از زنده نکردن کدورتها حرف میزند و روشنفکری دیگر از اتمام قهرها صحبت به میان میآورد!! یکی تیتر میزند که وحدت؟!! فعلی را قدر بدانیم و بزرگواری افاضه میکند استفاده از همه ظرفیت مدیریتی کشور!! و ما میدانیم تک تک این واژه ها چه بار معنایی دارد.

ما را کاسب کار فتنه مینامند، افراطی میدان نقد و تندروی مطالبه یک طرفه برچسب میدهند، اشکالی ندارد عادت کرده ایم و داریم به این صفات. ما فقط و فقط یک سوال داریم : اگر کسی انقلابی را تا پرتگاه سقوط ببرد آنهم با پول بیت المال آنهم بدون هیچ سندی برای ادعای پوچش، حکمش چیست؟

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

3637 مطلب نوشته است .


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/abarnews/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
 1. سلام می‌گه:

  همچین میگن مردم خداجوی که آدم یاد صحرای کربلا میفته .برادر من اگه خداجو هستن پس میدونن که خداحقه ….

 2. ساکت می‌گه:

  جناب آقای اکبر زارع
  برادر من مگه ازجونشون سیر شدن که بیان وبا اسم واقعی خودشون نظر بدن .

  دوست عزیز برای توجیه کردن نامنویسی می توان بهانه های بهتری درست کرد!وگرنه

 3. عباس قادری می‌گه:

  باسلام خدمت مدیریت محترم سایت و تمامی کاربران معزز
  :من کاملا بیطرفم و به به آن ضرب المثل نه قم نه کاشان اعتقاد دارم ولی چند نظری هر چند اندک که مدیریت سایت از طرفداران اصلاح طلبان گذاشته بود به نظر منطقی تر بود امید که دوستان مقابل با کمی صبوری به اتحاد فکر کنند نه جبهه گیری احساسی چونکه به گفته رهبر بزرگوار امروز اتحاد در بین مسئولین و مردم بسیاری از مشکلات را حل و نیرنگ دشمنان را خنثی خواهد کرد

 4. علیرضا بیاتی می‌گه:

  به قول دوستمون ناشناس:
  13 میلیون رای بیشتر، شما رو از روو نبرد
  حالا به 200 هزار رای بیشترتون مینازید؟

 5. دهقان می‌گه:

  با سلام قابل توجه مدیریت محترم سایت کاش دلیل بی توجهی به سایت را اعلام می کردند چون با توجه وجود این همه اخبار پیرامون شهرستان سایت بروزرسانی نمی شود ؟؟؟


  سلام.دوست عزیز فراموش کرده اید که 15 روز تعطیل بوده است ولی ما سایت را در تمام روزها به روزرسانی کرده ایم.نظرتان را متوجه نمی شویم.خبر بیشتری سراغ دارید که ما از آن مطلع نیستیم اطلاع رسانی کنید

 6. غریب می‌گه:

  اقای اکبر زارع فرمودند چرا با اسم مستعر نظر می دهند
  عرض کنم که جنابعالی برای نظرات که ارسال می کنید چقدر حاضرید هزینه بدهید
  اگر شما در جبهه مخالف عقاید خودتان بودید جرات استفاده از نام واقعی خود را داشتید
   

 7. ناشناس می‌گه:

  بنازم به این هوش و زکاوت اکبرآقا

 8. ناشناس می‌گه:

  علیرضا بیاتی عزیز

  بحث کردن با امثال شما آب در هاون کوبیدن است انشاءالله خداوند کمکتان کند رای مردم که نتوانست شما را از رو ببرد

 9. اکبر زارع می‌گه:

  چه دلیلی دارد ،اکثریت کاربران با نام واقعی خود ، دیدگاه نمی نویسند؟؟؟؟؟
  کلک … ناشناس …دلسوز کشور….همراه همیشگی……ufhs …….. معلم ….و…….!!!!!!!!!!!1
  فکر کنم این یکی از نشانه های منافقین باشد . هر طرف که باد بوزد همانطرفی هستند

 10. علیرضا بیاتی می‌گه:

  این ناشناس آخری که به ظاهر اصلاح طلبم هست کم آورد:-)

  همیشه تاریخ حرفی برای گفتن نداشتید و نهایتا با توپ و تشر عریضه را خالی کردید
  بر اعصابت مسلط باش و برای اینکه پخته شوی هیچ وقت از کوره در نرو

 11. ناشناس می‌گه:

  ناشناس عزیز تنها توجه شما را به یک بیت شعر از استاد صائب تبریزی جلب میکنم و بس،،،،،
  خنده رسوا مینماید پسته بی مغز را چون نداری مایه،از لاف سخن خاموش باش(زنده با اصلاحات و اصلاح طلبان)

 12. ناشناس می‌گه:

  خیلی جالب است
  وحدت و اتحاد مردم،کارآمدی نظام و تمام تعابیری که شما و طرفدارنتان از آن در جهت سرپوش گذاشتن و کم جلوه دادن خیانت سران فتنه در سال 88 استفاده می کنید در 5 سال پیش هم مهم تلقی میشد.

  در آن زمان که تمام دشمنان این مردم و انقلاب اعم از داخلی و خارجی و از هر مسلک و آیینی در مقابل این مردم صف آرایی کرده بودند و از بستر فراهم شده در جهت ضربه به این نظام استفاده می کردند هم وحدت و کارآمدی نظام مهم و حیاتی بود.
  آن زمان شما و سران فتنه ای که از آنها دفاع می کنید چه حرکتی را در خصوص حفظ وحدت مردم و مسئولین انجام دادند؟!!!!

  آن زمان که بیش از هر زمانی نیاز به وحدت و اتحاد احساس شد شما چه کردید؟

  کسی از عملکرد دولت حرف نزده و ما بر عکس سران فتنه و طرفدارانشان که 13 میلیون اختلاف رای را نادیده گرفتند  ما به 200 هزار رای بیشتر رئیس جمهور احترام گذاشتیم و میگذاریم

  ما از سران فتنه حرف میزنیم که هیچ وقت عملکردشان در حافظه ی مردم ایران پاک نخواهد شد.
  نه از عملکرد دولت!!

  شما هم خواهشا سعی نکنید این گناه بزرگ را کم جلوه بدید که ما نمیگذاریم.

 13. حسین می‌گه:

  آقای دلسوز کشور!!!
  نخست وزیری که شما سنگ آن را به سینه میزنید همان زمانی هم که به اصطلاح آدم حسابی بود در بحبوحه جنگ وقتی خزانه خالی شد از ترس و از بی مدیریتی اش استعفا داد و شانه از زیر کار خالی کرد و با تشر امام ،از روی اکراه به کار خود باز گشت. و همین آدمهایی که از آنها به عنوان انقلابی یاد کردید بعضی خودشان وبعضی یاران وطرفدارانشان سرشان تو ی آخور آل سعود و انگلیس و آمریکاست و مثل گداهای دوره گرد هر ساعتی با وهابیون ملعون و سران جبهه اهل کفر بده بستان میکنند.الحمدلله مردم آن افرادی را که به اسرائیل و انگلیس و آمریکا فرار کردن و در آنجا بر علیه نظام و امام مصاحبه کردند ویا آن وزیر بی لیاقتی که جلو شاه عربستان برای گدایی تا زانو خم شد میشناسند و خط وربط آنها را با سران فتنه خوب میدانند.حالا شما عزیز میخواهی چشمانت را ببندی حرف دیگری است.

 14. همراه همیشگی می‌گه:

  سایتی که به روز نشه فایدع نداره

 15. ناشناس می‌گه:

  امام زمان ما را نجات دهد

 16. ufhs می‌گه:

  ناشتاس عزیز با سلام وآرزوی توفیق-انشائالله که من اشتباه میکنم اما دقیقا همان کاری را میکنید که دشمن در طول انقلاب قصد داشت بکند و نتوانست و آن کار تفرقه بین مسئولان نظام بود،بیرون راندن یاران حقیقی انقلاب و امام،ناکارآمد جلوه دادن نظام و…………هشت سال کشور را در حد توانتان شما اداره کردید و انشاءالله که خوب بوده حالا به رای مردم احترام بگذارید و چند صباحی صبر پیشه کنید و به جای تهمت و افترا به کسانی که نه در موردشان محاکمه ای صورت گرفته و نه حکمی صادر شده (که البته نشان دادید که خدا را شکر به شکل واقعی و نه شعاری اهل دین و دیانت هستید و گناه آن را میدانید) کمی خود داری کنید و اجازه دهید باز مردم چهارسال دیگر نظر بدهند .و این مسئله را مدنظر قرار دهید که حکومتها پایه و اساسشان بر دموکراسی بنا شده .
  .با آرزوی توفیق روزافزون برای حضرتعالی

 17. ناشناس می‌گه:

  مدیریت محترم سایت من با وجود اینکه با کاربری ناشناس مطلب می نویسم ٰ ولی معتقد هستم ٰ معرفی کردن خود یک عمل انسانی وفرهنگی می باشد ٰ لذا از مدیریت تقاضا دارم ترتیبی اتخاذ فرماید که کاربران با اسم حقیقی خود مطلب بنویسند. ضمناً چرا فقط تصویرآقای “احمد مولودی” در نظرات مشخص است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  با علی شما هم مانند برخی از خوانندگان خود را معرفی کنید.این اختیار به عهده شما است و می توانید عکس خود را منتشر کنید.امکان فنی برای همه فراهم است

 18. ناشناس می‌گه:

  این نکته رو هم فراموش کردم:
  مهم نیست واقعه روز عاشورا سال 88 توسط چه کسانی و با چه هدفی رخ داد
  مهم این است که این افراد توسط یکی از سران فتنه “مردمی خداجوی که دنبال حقشان هستند”تعبیر می شود و این جمله هزم و تحلیلش برای ما دشوار و نشدنی است!!

 19. ناشناس می‌گه:

  کسانی که نگذاشتند در هشت سال دفاع مقدس آب در دلشان تکان نخورد نخست وزیر نبود
  بلکه غریب به 200هزار شهید و هزاران جانباز و ایثارگرانی بودند که با اخلاص و برای خدا وارد میدادن جنگ شده بودند و از همه چیز خودشان گذشتند تا آب در درل مردم و امام تکان نخورد…

  چه عزت و آبروی به ایران داد جز نابود کردن فرهنگ و زیر سوال بردن مداوم ارزشهای اسلام و انقلاب در جراید ،روزنامه ها ،آیین نامه ها و مراسمات برگزار شده در سطح کشور و بدتر از همه قرار گرفتن ایران بعنوان یکی از محورهای شرارت توسط امریکا در سالی که وی گفتگوی تمدن ها را جار میزد.

  سازندگی؟
  چه سازندگی جز اینکه در این دوران فرهنگ اشرافی گری در کشور رونق میگیرد و فاصله فقیر و غنی روز بروز بیشتر و بیشتر میشود.
  سرداری که شعارش این بود:
  چرخ اقتصاد باید بچرخد ولو به قیمت له شدن عده ای از مردم در زیر این چرخ که نمی توانند همراه این چرخ بچرخند؟!!!
  دلمان خون است و بدانید “کوه آتش به جگر دارد اگر خاموش است…”

 20. ناشناس می‌گه:

  دلسوز جان!
  خواهش میکنم کلیشه ای حرف نزنید

  شما که از جانب رهبر کبیر انقلاب حرف میزنید لابد این حرف امام را هم قبول دارید که فرمودند “… ملاک حال افراد است”.
  این افرادی که شما آنها را دلسوز و یاور انقلاب می دانید به این نظام تهمت ناروا زدند
  زمینه آشوب را با بیانیه های پی در پی و بعضا سکوت در برابر هنجارشکنی های افراد فرصت طلب اعم از سلطنت طلب ها،بهائیان،هم جنس بازان،لایک ها و لیبرال ها و در راس آن صهیونست ها فراهم کردند..

  این به اصطلاح نخست وزیر ،رئیس مجلس ششم و به زعم شما سردار سازندگی بعد از خطبه 14 خرداد رهبر انقلاب باز بر طبل ناسازگاری می کوبیدند و در مقابل رهبر و مردم صف آرایی کرده بودند…

  ضربه ای که این افراد به این مردم و انقلاب زدند صد ها برابر بزرگتر از اندک خدمات دوران مسئولیتشان در این کشور بود.

  بله ما بت پرست نیستیم و جایگاه معنوی و مردمی امام خمینی با پاره کردن تمثالش از بین نخواهد رفت ولی ما این حرکت را یک توهین به تمام ارزشهای این مردم می دانیم و بشدت محکومش میکنیم.

  زیاد گفته شده که ولی بازم جهت یاداوری عرض میکنم:
  طلحه و زبیر هم یکی از اصلی ترین و بانفوذترین یاران پیامبر اسلام بودند و خدمات ارزنده ای به اسلام ارائه کردند.
  زبیر هم در کنار حضرت علی ع یکی از سه ناجی جان مبارک پیامبر اسلام در جنگ احد بود ولی بعد از رحلت پیامبر از اسلام و مردم سهم خواهی کرد و بقیه داستان ….

  برای همه مثل روز روشن است که فتنه گران و رهبرانشان بزرگترین خیانت تاریخ انقلاب را در سال 88 انجام دادند و ما هرگز این افراد را نخواهیم بخشید و از کسانی که دنبال تبرئه این افراد منافق هستند نخواهیم گذشت.

 21. ufhs می‌گه:

  یا امام زمان

 22. دلسوز کشور می‌گه:

  ناشناس گرامی.1-ما هم با صدای بلند اعلام میداریم واقعه روز عاشورا بر همگان روشن است که کار چه کسانی بود و هدف چه بود

  2–یادتان نرفته که سه تن از این افرادی که شما فتنه گر مینامیدشان یکی 8سال در زمان جنگ نخست وزیر بود و نگذاشت آب در دل این مردم تکان بخورد،دیگری دست راست امام راحل و در هشت سال ریاست جمهوریش نود درصد خرابی های جنگ را درست کرد و دیگری در 8سال ریاست جمهوریش به ایران و ایرانی عزت و آبرو داد و با نفت بشکه ای هفت دلار این کشور را اداره کرد–3-مگر ما بت پرستیم که با پاره شدن عکس امام دینمان از رسمیت بیفتد ،شما فکر میکنید اگر امام بزرگوار زنده بودند به شماها اجازه میدادند به این شکل از ایشان سوءاستفاده کنید،3-مگر در اسلام نیامده چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است یعنی اینقدر در ایران محتاج نیست و همه در ناز و رفاهند که که باید پولمان صرف کشورها و مردم بیگانه شود 4-مگر در انقلاب سال57 اموال عمومی خراب نشد،این خرابی ها لازمه هر اتفاقی است،5-به راستی چه کسانی به چه کسانی تجاوز کردند پرونده بازداشتگاه کهریزک تهران که هنوز بسته نشده کمی مطالعه کنید

  و اما نکته من به شما،برای این انقلاب خیلی ها جنگیدند و کشته شدند ،از هر مذهب و مسلکی بودند،خیلی ها که با حزب شما هیچ موافق نبودند،از پیر و جوان و زن و مرد و……….پس بپذیرید که شما صاحب انقلاب و کشور نیستید و حداقل 51درصد مردم در خرداد سال گذشته نظرشان را گفتند ،اگر نمگوئید این 51درصد فتنه گرند و ضد انقلاب بیائید به جای نفاق و تفرقه افکنی و تندروی به اتحاد و ایرانی آباد فکر کنید.و من الله التوفیق

 23. احمد مولودی می‌گه:

  بسم الله الرحمن الرحیم … ما انسان ها عادت کرده ایم ، برای موجه نشان دادن خود ، موضع ورفتاردیگران را باطل و حرف و موضع خود را حق معرفی نماییم. حتي شرورترين افراد به اين مطلب توجه دارند و در ناشايست‌ترين اعمال، خود را صاحب حق مي‌دانند. تشخيص حق از باطل يكي از اساسي‌ترين مراحل زندگي بشر است و هر انساني، خواه ناخواه، پيوسته با اين مسأله در زندگي خود روبرو مي شود. به عنوان یک برادر کوچکتر از عزیزان دوست وهمشهری خود استدعا دارم ، که مطلبی را ننویسند که نتوانند در جهان آخرت از آن دفاع نمایند یا حتی در این جهان فانی ، به زبان ساده برای هیچکس وهیچ فرد وگروهی دنیای خودمان را به آخرت نفروشیم. براستی تشخیص حق از باطل که از نشانه های نزدیکی ظهور منجی بشریت می باشد ، بسیار فعل مهمی است. از خداوند برای تمامی گرامیان آرزوی بهروزی دارم وهمچنین به این نکته نیز اشار ه می نمایم که تنها راه سعادت ما پیروی از دو حجت حاضر یعنی وجود مقدس حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان (عج) و معجزه جاودان الهی قرآن مجید می باشد. والامر یؤمئذ لله …

 24. ناشناس می‌گه:

  دلسوز کشور
  منظور از فتنه گران کسانی هستند که حرمت روز عاشورا را نگه نداشتند و در روز عاشورا کف و هلهله سر میدادند…
  منظور کسانی هستند که تمثال امام خمینی را پاره کردند…
  کسانی که روز قدس شعارهای ضد ارزشی نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران ،نه غربی نه شرقی جمهوری ایرانی و گاها هتاکی به جایگاه ولایت می کردند هست…
  منظور کسانی هستند که اموال عمومی را به نابودی کشاندند
  منظور کسانی هستند که به ناموس محجبه مردم در روز روشن تجاوز می کردند و …..

  نکنه شما به این افراد انقلابی دیروز می نامید و دوستدار انقلاب؟!!!!!

  شما خواهشا مرز خودتان رو روشن کنید
  بله ما با صدای رسا اعلام میکنیم هر کس با ولایت نباشد در مقابل ما قرار دارد و در جبهه دشمن است و از ما نیست.

 25. like for hadi می‌گه:

  زنده باد حاج هادی

 26. دلسوز کشور می‌گه:

  واقعا از زیر و رو کردن حوادث سال 88که قسمتهای بدش را معلوم نبود چه گروهی رهبری میکند دنبال چه هستید،چرا از اتحاد گریزانید،چرا به خطر افتادن منافع شخصیتان را میخواهید با عموم مردم تقسیم کنید،چرا نمیخواهید بفهمید مردم به شما و تفکراتتان نه گفتند،چرا انقلابیون واقعی را فتنه گر و تازه به دوران رسیده ها را انقلابی میدانید،جوانان دلیر این کشور که جانشان را فدا کردند تا این انقلاب و مردمش سرافراز بمانند متعلق به گروه خاصی نیستند آنها برای ایجاد آسایش و آرامش این ملت جنگیدند و شهید شدند نه برای اینکه عده ای خود را ولی نعمت مردم بدانند و بگویند هرکه با ماست از ماست هرکه با ما نیست مقابل انقلاب است .شما را به خدا دیگر دست بردارید و قبول کنید همه ملت ایران انقلابیند و دوستدار کشور

 27. محمدهادی زارع زاده می‌گه:

  بنام خدا
  آنهایی که جان خود را بر کف اخلاص گذاشتند و با ورود به میدانهای خطر، حافظ اسلام و ایران عزیز بودند نیز از نگاه این دسته از افراد تندرو بودند.
  روزهای اول انقلاب رو اگه در ابرکوه بررسی کنیم میبینیم کسایی که آن روزها متهم به تندرویی بودند اکنون مدال پرافتخار شهادت را بر سینه دارند.
  زنده باد بسیجی گوش به فرمان ولایت

 28. معلم می‌گه:

  خدا کنه که کسی خودشو به خواب نزده باشه. وگرنه همه چی مثل روز روشنه
  ادعای تقلب یک تهمت به همه مردم ایران بود که بعضی ها با آب و تاب هنوز به این کار خود ادامه می دهند و نمیخواهند بفهمند که مردم خوب میفهمند.

 29. كلك می‌گه:

  احسنت.منتظر نظرات جناب آقاي….. و دوستانشان هستيم.

 30. احمد مولودی می‌گه:

  بسم الله الرحمن الرحیم. یَوْمَ لَا تَمْلِکُ نَفْسٌ لِّنَفْسٍ شَیْئًا وَالْأَمْرُ یَوْمَئِذٍ لِلَّهِ .سوره الانفطار – آیه 19 …روزی که هیچ کس برای کسی اختیار چیزی ندارد و فرمان در آن روز مختصّ خداوند است…. خدایا به ما تشخیص تفاوت بین حق وباطل را عنایت فرما… عاقبت همه ما بخیر ..ان شاء الله تعالی

دیدگاه شما

تمام حقوق این سایت برای © 2021 اخبار شهرستان ابرکوه. محفوظ است.
بهینه سازی شده king2net